VIDEO ⟩ Pikalt ülekaalus pallinud Vaprus kaotas meistriliigas kümnenda mängu järjest

Pärnu Vaprus teenis viimati punke 2. juulil.
Pärnu Vaprus teenis viimati punke 2. juulil. Foto: Elin Hein

Pärnu Vaprus jäi kodusel Rannastaadionil Paide linnameeskonnale alla 1:2.

Vaprad Karud jäid kaotusseisu 14. minutil, kui Pärnust pärit Sergei Mošnikovi ilusa tsenderduse koksas peaga väravasse Kaimar Saag. Karistusalas täiesti üksinda jäetud Paide ründajale oli see hooaja kaheksas tabamus.

Pärnu esimene hea võimalus tekkis 21. minutil, kui Ronaldo Tiismaa pääses Paide puurivahiga silmitsi, ent tulistas terava nurga alt meetri jagu väravast mööda.

Paide eduseis kahekordistus 35. minutil, kui Saag pääses pärnakate kaitseliini taha jooksma ja lõi tugeva palli Ott Nõmme valvatava värava alla nurka.

Ehkki paidekatel oli avapoolajal mitu suurepärast võimalust veel, mindi 384 pealtvaataja ees puhkepausile külaliste 2:0 eduseisul.

Pärnakad said motivatsiooni juurde 57. minutil, kui Paide ääreründaja Bubacarr Tambedou sõitis Pärnu väravavahile Nõmmele sisse, teenis teise kollase ja ühtlasi punase kaardi.

Vaprus jõudiski kaheksa minutit hiljem arvulises ülekaalus sihile, kui Kristjan Kask saatis hea sööduga Tiismaa väravavahiga silmitsi ja ründaja kõmmutas ühe puutega palli võrku. See oli Tiismaale hooaja kuues värav.

Mängu lõpus oli Vaprus selgelt domineerivam pool ja omas mitut head väravavõimalust, ent kümnendat mängu järjest jäädi kõrgliigas punktideta. Tabelis ollakse kaheksa silmaga viimased, eelviimane ehk Tallinna Legion jääb kaheksa matši enne hooaja lõppu viie punkti kaugusele. Paide on tabelis neljas. Pärnakate järgmine mäng tuleb reedel võõrsil Nõmme Kaljuga.

Aste madalamal ehk esiliigas sai Pärnu jalgpalliklubi (PJK) võõrsil 0:6 sauna Tallinna FC Flora U21 tiimilt. Igor Prinsi juhendatav sats on tabelis viimane, Flora teine.