Pärnu võrkpalliklubi euroteekond katkes Portugalis

Kui pärnakad said avamatšis Portugali tiimiga madistada 66 minutit, siis nüüd võõrsil 75. Foto: Urmas Luik

Pärnu võrkpalliklubi kukkus Portugalis tugevuselt kolmandast eurosarjast ehk CEV Challenge Cupilt välja, kui jäi ka 1/16-finaali kordusmängus 0:3 alla Lissaboni Sportingule.

Toomas Jasmini juhendatavad noored pärnakad püsisid 3000 pealtvaatajat mahutaval João Rocha nimelises paviljonis matši alguses kenasti mängus, kui avageimi keskel säras tablool 13:16. Siiski võitis umbes viis korda suurema eelarvega Portugali sats paarisaja pealtvaataja ees avageimi kindlalt 25:17.

Teises geimisid keerasid endine “pärnakas” Toms Švans ja tema Portugali sõbrad vinti veel peale ja suvepealinlastele anti 15 silma. Niisiis oli edasipääseja selge, sest Pärnu kaotas avamängu kodusaalis 0:3 (17, 12, 14). Tund ja 15 minutit kestnud matš lõppes kolmandas geimis seisul 25:19.

Toms Švans (blokis) mängis viis hooaega Pärnu võrkpalliklubis ja lahkus selle hooaja eel Portugali tiimi. Foto: Urmas Luik

Pärnu resultatiivseim oli üheksa (-1) silma toonud diagonaalründaja Kaur Erik Kais, kes lahendas rünnakuid 35protsendiselt. Tony Tammiksaar (0, 50%) lisas kaheksa ja Luiz Henrique Damas kuus (+1, 45%) punkti. Meie meeste rünnakuprotsent oli 42 ja vastuvõtt 49, Lissabonil olid samad näitajad 55 ja 71. Pärnakad kaotasid blokipunktid 4:6 ja ässpallingud 1:7. Servil tehti 15 viga, Sportingu 12 vastu.

Mullune Eesti meister Tartu Bigbank pääses samas sarjas avavoorust edasi, kui keeras Slovakkia tiimi Prešovi Miradi vastu võõrsilmängu 2:3 kaotuse kodusaalis 3:0 võiduks.

Nädalavahetusel madistavad pärnakad Eesti karikavõistluste veerandfinaalis kahel korral esiliiga Rae valla satsiga. Kodumäng tuleb Pärnu spordihallis pühapäeval.