Selgusid Pärnumaa parimad haridustöötajad

Roosid.

FOTO: Urmas Luik

Pärnumaa omavalitsuste liidu (POL) ja maavalitsuse ühine hariduspreemiate komisjon selgitas välja Pärnu maakonna 2012. aasta lasteaedade, üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuse parima juhi, õpetajad ja noorsootöötaja.

Komisjonile esitati 29 taotlust 14 haridusasutusest kuuele kategooriale, mille hulgast komisjon valis välja viis aasta õpetajat, ühe aasta noore õpetaja, ühe aasta haridusjuhi, neli aastate õpetajat, ühe aasta õppematerjali looja ja ühe aasta noorsootöötaja nimetuse pälvinud pedagoogi, teatas Pärnu maavalitsus.

Parimaid haridustöötajaid tutvustavad ja autasustavad Pärnu maavanem Andres Metsoja ja POLi juhatuse esimees Eeri Tammik POLi meenega 5. oktoobril kuursaalis toimuval pidulikul õpetajate päeva peol.

Aasta õpetajad on Sindi gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Nanni Kull, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi inglise keele õpetaja Mare Lapp, Vändra gümnaasiumi geograafiaõpetaja Riina Sikkal, Lindi lasteaia-algkooli pikapäevarühma kasvataja Ene Säde ja Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi saksa ja vene keele õpetaja Aili Vunk.

Aasta noor õpetaja on Pärnumaa kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Priit Auväärt.

Aasta haridusjuht on Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktori asetäitja finants- ja haldusalal Elve Lääts.

Aastate õpetajad on Paikuse lasteaia Mesimumm õpetaja Anne Kaar, Uulu põhikooli klassiõpetaja Sirje Kõresaar, Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi kauaaegne klassiõpetaja ja õpiabirühma õpetaja Helle-Mai Roosileht ning Häädemeeste keskkooli loodusainete õpetaja Ülle Valgi.

Aasta õppematerjali looja on Paikuse põhikooli klassiõpetaja Anne Kalmus. Aasta noorsootöötaja on Kilingi-Nõmme gümnaasiumi laulustuudio looja ja muusikaõpetaja Elon Miisna.

Vabariigi aasta õpetaja nimetus omistati Pärnumaa kutsehariduskeskuse noorele õpetajale Priit Auväärtile, kes esindab Pärnumaad 6. oktoobril Tartus toimuval aasta õpetajate üleriigilisel vastuvõtul.

Tagasi üles