Jaanson ja Jämsä sõudsid Amsterdamis

Jüri Jaanson.
Jüri Jaanson. Foto: Ants Liigus

Olümpiahõbe Jüri Jaanson ja Euroopa meister Andrei Jämsä avasid oma võistlushooaja Hollandis, sõudes Amsterdamis Skiffheadi regatil.

7500 meetri pikkusel distantsil Amsteli jõel said kolmikvõidu hollandlased Tim Hejibrock, Jaap Schouten ja Rogier Blink.

Jaanson kaotas võitjale 51 sekundiga, jäi kolmandast kohast kolme sekundi kaugusele ja oli neljas. Jämsäle kuulus viies koht.

Skiffheadi regatt, kus võisteldakse paljudes vanuse- ja tugevusklassides nii ühe- kui kahepaatidel, sai alguse 1951. aastal. Meeste ühepaatidel on vaid kahe erandiga võitnud hollandlased ja need ainsad külalisvõidud sepistas palju kordi Skiffheadi regatil sõudnud ning seda võistlust mõnusaks kiitnud Jaanson. (PP)