Lugeja kiri ⟩ Taas Vaasa pargist (1) Kas hakkame südalinna vaadet muutma? Mäletan aegu, kui Pärnu Vaasa parki taheti ehi­tada talveks kunstjääga liuväli, mis suure kemplemise ja rahvaküsitluse tulemusel ära jäi. Vaadanud pilte ja lugenud inter­netist ja Pärnu Postimehest, ­kardan, et Vaasa pargi teemal tuleb taas probleeme. Parki on kavandatud spordiväljakud ja muud ehitised, piiratakse tänavaliiklust, mõeldud on teatri­esise parkla kaotamisele. Kas mitte ei pingutata üle?
Silvia Paluoja: Ministrid vahetuvad, patsient ikka paadis Jutuajamise Kihnu vallavanema ­Ingvar Saarega lõikab läbi tasku­telefoni helin ja tema küsimus, kas patsient suudab istuda. See on põhiküsimus, sest kiiret abi vajaja sõltub Liivi lahe suurimal püsiasustatud saarel endiselt paadist. Paar kõnet hiljem leiab Saar ülevedaja, kes jätab oma tööd ja tegemised ning viib keskealise haigestunu saatjaga 12 kilomeetri pikkuse meretee taha Munalaiu sadamasse, sinna sõidab Pärnust vastu kiirabiauto. Õnneks on meri laussile, õnneks ei ole vaja kanderaami ja ega seda AS Saarte ­Liinidelt laenatud kitsasse tööpaati ei topikski.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Andres Sooniste: Ühislauda elu on kirev Esimene november 2017 tähistas Pärnus uue ajastu algust. Keskuslinna ­ligikaudu 33 ruutkilomeetrile liideti 825. Arvuliselt mahub see ühte lausesse ja mõjub kuivalt. Sisuliselt puudutab see aga üle 50 asumit, kõigil oma sajanditepikkune ajalugu, kuulsused, traditsioonid ja eripärad, oma soovid ja arenguväljavaated – identiteet. Nii mõnestki on järel vaid hääbuv mälestus mõne viltuvajuva suitsuga ning teistest saanud õitsev ja ambitsioonikas kogukond.
Marko Šorin: Pöörakem tähelepanu meie noortele (1) Kogu Eesti rahvastikust moodustavad umbes viiendiku noored (seitsme- kuni 26aastased). Ühelt poolt on noorte hääl ja võimalused ühiskonnas oma elu ise suunata teistest nõrgemad, teisest küljest on neile pandud palju ootusi. Et pöörata veel rohkem tähelepanu noorte soovidele ja muredele ning kaasata neid endile mõeldud tegevuse kavandamisse, võttis riigikogu äsja vastu “Noortevaldkonna arengukava 2021–2035”, mis seab meie noorsoopoliitika sihid järgmiseks 15 aastaks.
Raavo Raadik: Nüsitud Tüügaste allee (2) Tori vald võiks kaaluda Sindi Pioneeride puiesteele uue nime leidmiseks nimekonkursi väljakuulutamist. Praegune võib ju tunduda sovetiaegselt nostalgialik, kuid vaevalt keegi enam õieti mäletab punakaelarätti või pioneerifanfaari, ehkki viimaste uudiste valguses on pea igast eestlasest saanud puhkpillientusiast. Nimekonkursi väljakuulutamise põhjuseks ei oleks siiski idanaabrite juures kriminaal­korras karistatav ajaloo ümberkirjutamine, vaid Tori vallaametnike ja arboristide hiilgav koostöö mainitud puiesteed äärista­vate puude pügamisel.
Kerttu Ots: nähtamatuid meretuuleparke pole olemas (16) Hiljuti pöördusid nelja Pärnumaa omavalitsuse juhid peaministri poole seoses Kihnu lähistele planeeritava meretuulepargiga, ja avalikustati üleriigiline merealade planeering, misjärel on meedias alanud tuline diskussioon. Inimesi huvitab, kuidas tuulikud (mere)maastiku kontekstis võiksid välja näha – ometigi napib selle kohta vastuseid, kirjutab maastikuarhitekt ja keskkonnaplaneerija, Ühendkuningriigis tegutsev ja Edinburghis elav Kerttu Ots.
Tagasi üles
Back