Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Miks oleme talvel unisemad? Kas poleks tore, kui saaks novembris kõhu punni süüa, pidžaama selga tõmmata, pehmete tekkide vahele pugeda ja külmadeks talvekuudeks unne vajuda? Kui meilgi nagu siilidel-karudel leiduks geen, mis külma ilmaga haigutama ajaks ja unerohuna pea vägisi padjale suruks? Tartu ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliiniku unearst Magda Kõljalg tunnistab, et mitme teooria järgi on inimesel talveunegeenid olemas, kuid me kasutame neid teisiti kui loomad ega saa siiski kolmeks kuuks unne suikuda.
Sulesepad soovitavad ⟩ Jõuluks kingi kodumaiste autorite teoseid Lõbusad sokid, stiilne kohvikann või hõrk parfüüm – mida küll pista kingikotti? See küsimus on alati paras pähkel pureda ja võib võtta päevi või lausa nädalaid, ilma et hea idee pinnale kerkiks. Parim kink olevat raamat. Kui kingisaaja ongi usin lugeja- raamatukoi, siis mis saaks mõnusast lugemisvarast parem olla? Aga mida valida? Kas haarata poeriiulilt memuaarid või pakkida kinkekotti luulekogumik? Ehk hoopis mõni uudisromaan või sootuks teadusteos?
Lugeja küsib ⟩ Kas Poolas tõesti kasvab riis ja Soomes laiuvad kohviistandused? Toimetuse poole pöördus hämmingus lehelugeja toidumärgistuse teemal. Nimelt märkas kirjutaja poeriiulil riisipakke, mille päritolumaana märgitud Poola, Itaalia või Saksamaa. Lugeja teada seal riis ei kasva. Maisijahu pakendil ilutses päritoluriigina Eesti, kuigi siin maisiterad ei küpse. “Mis mõte sellisel märgistusel on?” imestas pärnumaalane, kes juba kolm aastat tagasi märkas Eesti päritolu riisijahu. “Nüüd on sama paki peal küll juba “Birma”.”
Tagasi üles
Back