Kõik ELi liikmesriigid ja Euroopa Parlament on leppinud kokku ühise kasvustrateegia suhtes. Selle nimi on ”Euroopa 2020“ ja see on terviklik lahendus ELi ees seisvatele probleemidele. Mitmeaastane finantsraamistik on üks peamisi vahendeid ”Euroopa 2020“ eesmärkide saavutamiseks. See on kasvu ja investeeringute eelarve. Me ei saa lõputult rääkida vajadusest majanduskasvu järele ja seejärel hoiduda sellesse investeerimast.
Üks osa lahendusest on ELi tugev ühtekuuluvuspoliitika. See peaks jääma meie riikide tähtsaimaks investeerimisvahendiks. Peale selle toob ühtekuuluvuspoliitika kasu kogu liidule, sest tugevdab siseturgu, suurendab majanduslikku lähenemist, suunab investeeringuid kasvupotentsiaaliga valdkondadesse ja toetab liikmesriikide struktuurireforme.
Euroopa Parlament on veendunud, et vastasseis kahe leeri vahel, mida ühelt poolt juhivad riigid, kes on netopanustajad, ja teiselt poolt riigid, kes on netoabi-saajad, süsteemis, millega luuakse puhtalt raamatupidamisel põhinev arusaam niinimetatud õiglasest tulust, ei ole Euroopa kodanikele mõistetav ega meeldiv.
ELi eelarve rahastamisel tuleks pöörduda tagasi tõelise omavahendite süsteemi juurde. Keskpikas perspektiivis peame kaotama olemasolevad tagasimaksed ja korrektsioonimehhanismid.
Teretulnud on ettepanekud finantstehingute maksu ja uue ELi käibemaksu kui omavahendite kohta, mis peaksid vähendama liikmesriikide rahvamajanduse kogutulul põhinevaid osamakseid ELi eelarvesse 2020. aastaks 40 protsendini. Peale selle, et finantstehingute maks on õiglane ühiskonna suhtes, võib see olla uus sissetulekuallikas, mis vähendaks liikmesriikide panust ELi eelarvesse.
Läbirääkimised mitmeaastase finantsraamistiku üle panevad proovile ELi võime tegutseda Euroopa kodanike huvides ja täita oma lubadusi.
Kui ELi valitsusjuhid esitavad 22.–23. novembri tippkohtumisel ambitsioonika eelarveettepaneku, ei käitu nad ainult Euroopa seisukohast õigesti, vaid pälvivad Euroopa Parlamendi ja regioonide komiteegi toetuse ning näitavad maailmale, et Euroopa suudab teha raskeid otsuseid.