E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnus on linnapeakandidaadid enamikus teada

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pärnu linnavalitsuse hoone.
Pärnu linnavalitsuse hoone. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Pärnus pole suuremad erakonnad oma valimisprogramme veel tutvustanud, aga ettevalmistused valimisteks käivad. Näiteks linnapeakandidaadid on suuremas osas juba teada.

Sügisel toimuvatest kohalike omavalitsuste valimistest rääkides tuleb Pärnus silma peal hoida eelkõige Toomas Kivimägi valimisliidul, mis sai eelmistel valimistel siinses 33-liikmelises volikogus üle kolmandiku kohtadest, võttis punti Reformierakonna, IRLi ja sotsiaaldemokraadid ja on kogu perioodi stabiilselt valitsenud. Kas valimisliit jätkab, seda pole Toomas Kivimägi seni kindlalt öelnud, vahendasid ERRi raadiouudised.

Erakondade kohalikud juhid panevad imeks, kui vara juba seekord linnapeakandidaatidest räägitakse. Näiteks Reformierakonna linnapeakandidaat on riigikogu liige Andrei Korobeinik, IRLil on linnapea kohale koguni neli kandidaati: Eerik-Niiles Kross, Meelis Kukk, Andres Metsoja ja Annely Akkermann.

Keskerakonna Pärnu piirkonna esimees Kadri Simson ütles, et nemad panevad kõik jõud programmi väljatöötamisele ega ole veel linnapeakandidaadist rääkinud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles