Koidula kool riisus juubeliolümpiaadil koore

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elmu Mägi.
Elmu Mägi. Foto: Urmas Luik

Tänavu 60. korda toimunud koolinoorte füüsikaolümpiaadil Pärnu linnas olid kõige edukamad Koidula gümnaasiumi õpilased, keda õpetab Elmu Mägi.

Kaheksandate klasside seas võitis Anette Baum ja teiseks tuli Roman Tamm Koidula koolist, kolmas oli Maria Ritter Kuninga tänava põhikoolist, kus füüsikat õpetab samuti Elmu Mägi.

Üheksandate klasside parim oli Kristo Karl Aedma Koidulast, teise koha sai Raido Koppeli õpilane Mihkel Talmar Sütevaka humanitaargümnaasiumist ja kolmas oli Stefan Juhanson Kuninga koolist.  

Põhikooliosa üldjärjestuses pälvis suurima punktisumma Aedma, teine oli Baum, kolmandat kohta jagasid Tamm ja Talmar. Kokku osales füüsikaolümpiaadil 30 põhikooliõpilast.

10. klasside esikolmik reastus järgmiselt: Karl Martin Toots, Erik Amor ja Karoliine Kurvits. 11. klasside paremusjärjestust alustas ülekaalukalt Juhan Raedov, talle järgnesid Raigo Vilur ja Elina Ild. 12. klasside seas võitis veenvalt Kristo Ment, teiseks tuli Martin Kortspärn ja kolmandaks Rasmus Iila. Kõiki auhinnatuid ühendab Koidula kool ja neid õpetab Elmu Mägi.

Kogu gümnaasiumiastme parim oli Kristo Ment, teine Juhan Raedov ja kolmas Martin Kortspärn. Võistlejaid oli kokku 28.

Tagasi üles