Tammsaare lasteaed tähistab 45. sünnipäeva

, õpetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nendest Tammsaare lasteaia mudilastest on juba ammu saanud vilistlased, keda nüüd lasteaia juubelile oodatakse.
Nendest Tammsaare lasteaia mudilastest on juba ammu saanud vilistlased, keda nüüd lasteaia juubelile oodatakse. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

1. veebruaril 1968. aastal avati Pärnu linna esimene 12rühmaline lasteaed, mis sai päevakoduks paljudele särasilmsetele lastele. Uus ja looduskauni asukohaga Tammsaare lasteaed võlus nii lapsi kui ka täiskasvanuid valgusküllaste rühmaruumide ja avara õuealaga. Nüüd, 45 aastat hiljem, on see maja ikka veel lastele ja õpetajatele teiseks koduks, kus mängitakse, lauldakse ja omandatakse mängu kaudu vajalikke teadmisi.

Lasteaia sünnipäeva tähistatakse väärikalt ja üritusi jätkub nädala jooksul igasse päeva.

4. veebruaril toimus lasteaialastele sünnipäevapidu tantsu ja tralliga ning see lõppes magusa maasikatordi söömisega.

5. veebruariks olid sünnipäevale kutsutud kõik Tammsaare lasteaia endised pikaajalised töötajad, et ühiselt meenutada kauneid aegu maja avamisest alates. Esinesid Tammsaare lasteaia lapsed, õpetajad ja endine kasvandik Lisann Aljaste, kes võlus flöödist välja imeilusaid helisid. Eeskava kajastas lasteaia kasvamise lugu. See on meie tänapäeva muinasjutt, kus väikesest inimesest sirgub suur, tubli ja tark teoinimene.

6. veebruaril külastasid lasteaeda Pärnu linna lasteaedade õppealajuhatajad ja õpetajad. Tammsaare lasteaia pedagoogid valmistasid ette kogemuspäeva „Puud ja põõsad räägivad“. Kolleegidele tutvustati lasteaia lugu minevikust tänapäevani ja jagati kogemusi.

Õppealajuhataja Helina Mändla tutvustas projekti „Pärnu Tammsaare lasteaia õpperaja ja õppeklassi loomine”, mida toetas keskkonnainvesteeringute keskus käesoleval õppeaastal 3369.83 euroga. Orienteerumismängu õpperajal juhendas õpetaja Ülle Liivo. Lasteaia arenguloost tegid ettekanded Marika Hämarsalu ja Tiina Raudsepp.

7. veebruaril kutsuti pidulikule sünnipäevaaktusele personal, omavalitsuse ja hoolekogu esindajad, Pärnu linna lasteaedade direktorid ja teised koostööpartnerid.

Reedel, 8. veebruaril 16–18 on Tammsaare lasteaias lahtiste uste päev ja külla on oodatud kõik lasteaia vilistlased.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles