„Sindi on tööliste alev ja sintlastele on kellaajaline täpsus väga tähtis, sellepärast torni tühiku täitmiseks ongi määratud teile üks tuhat krooni,” sõnas ministri abi oma sõnavõttu lõpetades. Kingitusega ümbriku, mille sisu oli pool riigivanema palgast, võttis vastu alevivanem Nikolai Lett.
Riigivanema annetus kinnitab ühemõtteliselt, et algse kava järgi pidi torn saama ajanäitaja. Kolm aastat hiljem alanud Nõukogude okupatsioon ja seejärel valla pääsenud sõda pillutas kogutud raha teadmata ilmakaartesse ja hea mõte jäigi ellu viimata. Ümmargused avad on endiselt laudadega kinni kaetud.
Kella paigaldamise vajadusest on kõneldud korduvalt ja tõsisemalt hakati sellest uuesti rääkima 2009. aastast, millest alates kaunistab torni tippu alaliselt Eesti lipp.
Selleks, et minna pikalt kestnud arvamusavaldustelt üle konkreetsele tegevusele, haaras initsiatiivi kodanike vabaühendus. Algatustoimkond moodustus Sindi ajalooklubi liikmetest, kes otsustasid kella muretsemiseks koguda raha vabatahtlikest annetustest ja seega mitte puudutada maksumaksjate raha.
Selline käik võimaldas eirata poliitiliste seltskondade omavahelist kemplemist ja minna asjaga jõuliselt edasi. Mõttele andis oma toetuse Sindi muuseumi nõukogu. Et paigaldatava kella asukohaks on linnavalitsuse halduses olev raekoja torn, tehti tunamullu 26. aprillil Sindi linnavalitsusele ettepanek asutada Sindi raekoja tornikella muretsemiseks vastav fond.
Ühisavaldusele kirjutasid alla Sindi ajalooklubi nimel Lembit Roosimäe ja tookordne Sindi muuseumi nõukogu esimees, nüüdne Sindi linnapea Marko Šorin. Sindi linnavalitsuse 29. aprilli istungil otsustatigi algatada raekoja tornikella muretsemiseks üldrahvalik korjandus.