K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mahetoidu pakkumine toitlustusettevõtetes läheb lihtsamaks

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Mahetoidu pakkumine toitlustusettevõtetes läheb lihtsamaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mahetoidu pakkumine toitlustusasutustes muutub lihtsamaks. Foto on illustreeriv.
Mahetoidu pakkumine toitlustusasutustes muutub lihtsamaks. Foto on illustreeriv. Foto: Andres Haabu / Postimees

Põllumajandusministeeriumi esitatud eelnõu mahepõllumajanduse seaduse ja riigilõivuseaduse muutmiseks sai täna valitsuselt heakskiidu. Muudatused lihtsustavad mahetoodete kasutuselevõttu toitlustusasutustes.

Kui praegu peab toitlustusasutus taotlema tunnustust mahetoidu pakkujana, siis edaspidi tuleb sellest vaid veterinaar- ja toiduametit teavitada ning seejärel võib mahetoidu pakkumist alustada. „Sellega vähendame nii ettevõtja kui veterinaar- ja toiduameti halduskoormust, sest edaspidi tuleb esitada vähem dokumente – seaduse muutmise jõustumisel piisab lihtsalt teavitamise avaldusest. Toitlustusettevõtete kontrollimine hakkab toimuma riskipõhiselt,“ rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Toitlustusettevõtetes mahetoidu pakkumise soodustamiseks on kavas vabastada ettevõtjad ka seotud riigilõivude tasumisest.

Mahepõllumajanduse registri andmetel oli Eestis 2012. aasta seisuga 1478 mahepõllumajandusliku taime- ja loomakasvatusega tegelejat ning 158 toodete ettevalmistamise ja turuleviimisega tegelejat. Samal ajal oli registris vaid kaheksa isikut, kelle toitlustusettevõttes mahetoiduga tegeldakse.

Mahepõllumajanduse seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seadus jõustub plaanide kohaselt tänavu 1. juulil.

Märksõnad
Tagasi üles