Pärnu Rannahotell on pärast remonti jälle avatud

Pärnu Rannahotell.

FOTO: Ants Liigus

Aastaid Scandic hotelligrupi opereerida olnud Pärnu Rannahotell oli neil aegadel talvel suletud ja see mõjus halvasti nii hoonele kui hotelli mainele. Nüüd on kaks kuud väldanud remont valmis, maja taas avatud ja talvekuudeks seda kinni panna pole plaanis.

Rannahotell, funktsionalistliku arhitektuuri pärl, on kantud DoCoMoMo ehk ülemaailmse moodsa arhitektuuri dokumenteerimise ja kaitse organisatsiooni nimekirja. See paneb hotelliomanikule suure vastutuse, vahendasid ERRi teleuudised.

1937. aastal valminud Rannahotell renoveeriti põhjalikult 1990. aastate alguses. Nüüd võeti taas ette sisetööd, et majutusasutusele värskem ilme anda: restoran ehitati suuremaks, remonditi tube ja vahetati kogu maja tehnika.

Vanad televiisorid anti Tammiste hooldekodule ja linna sotsiaalosakonnale. Edaspidi jääb hotell talvekuudel avatuks.

"Kuna plaan on tõesti olla aasta ringi avatud, siis paljud töötegijad olid huvitatud töökohtadest Rannahotellis. Tänaseks oleme me neid loonud üle 20, juunis, juulis, augustis on neid üle 60. Inimesed on motiveeritud, tahavad tulla Rannahotelli tööle," rääkis ettevõtja Toomas Sildmäe.

Kui ilmad soojemaks lähevad, tehakse korda maja fassaad. 2014. aasta sügisel aga läheb hotellis lahti suurremondiks, mille projekteerimine juba käib.

Tagasi üles