Pärnumaal on tugevad pranglijad

Pärnumaa pranglimise meistrivõistlused 2013 Paikuse põhikoolis.

FOTO: Liina Kivisto

Pärnumaa pranglimise meistrivõistluste finaalvooru Paikuse põhikoolis oli eelvõistluste tulemuse põhjal kutsutud 105 õpilast ja kolm õpetajat.

Pärnumaa parimad sirgujate võistlusklassis (1.–3. klass) olid võitjaks tulnud Krethel Tiits Pärnu ühisgümnaasiumi 3.b klassist, teisena Kennert Rannama Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 2.a klassist ja kolmandana Karl-Martin Krapp Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 3.b klassist.

Oskajate võistlusklassis (4.–6. klass) läks esikoht Kätlin Kitsele Sütevaka humanitaargümnaasiumi 5.b klassist, teine koht Helene Loorentsile Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 4.a klassist ja kolmas koht Sander Saarperele Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 6.b klassist.

Neidude võistlusklassis (7.–12. klass) võitis Mai-Liis Pukk Sütevaka 12. klassist, teise koha sai Piret Sommer ühisgümnaasiumi 10.b klassist ja kolmanda Eleonora Vaher Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 8.b klassist.

Noormeeste võistlusklassis (7.–12. klass) oli tugevaim pranglija Ago Tominga Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 10. klassist, teine Eke Tominga Surju põhikooli 9. klassist ja kolmas Taavi Illi Kilingi-Nõmme gümnaasium 10. klassist.

Täiskasvanute võistlusklassis võitis Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpetaja Piret Rõigas, teiseks tuli ühisgümnaasiumi õpetaja Reet Juurikas ja kolmandaks Surju põhikooli õpetaja Ave Kartau.

Eelvõistluste tulemuste põhjal autasustati Pärnumaa parimaid klasse: Pärnu ühisgümnaasiumi 1.b, 3.b, 6.c ja 7.b klassi, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 2.a, 4.a, 5.a, 8.b, 9.b, 10. ja 12.r klassi ning Sütevaka humanitaargümnaasiumi 11. klassi.

Gümnaasiumidest saavutas esimese koha Kilingi-Nõmme, teise koha Sütevaka ja kolmanda koha ühisgümnaasium. Parim põhikool oli Surju.

Vabariigi klassivõistluse kuue parima hulgas on Pärnumaalt järgmised klassid: esimeste klasside arvestuses Pärnu ühisgümnaasiumi 1.b klass (3. koht) ja ühisgümnaasiumi 1.a klass (6. koht); teiste klasside arvestuses Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 2.a klass (2. koht) ja ühisgümnaasiumi 2.a klass (6. koht); kolmandate klasside arvestuses ühisgümnaasiumi 3.b klass (5. koht) ja Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 3.b klass (6. koht); neljandate klasside osas Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 4.a klass (esikoht); viiendate klasside arvestuses Surju põhikooli 5. klass (2. koht) ja Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 5.a klass (3. koht).

Kuuendate klasside arvestuses kuulusid parimate hulka Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 6.a klass (2. koht), ühisgümnaasiumi 6.c klass (4. koht) ja Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 6.b klass (5. koht); seitsmendate klasside arvestuses ühisgümnaasiumi 7.b klass (4. koht); kaheksandate klasside arvestuses Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 8.b klass (2. koht).

Gümnaasiumiklasside arvestuses on riigi parimad Pärnumaalt Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 10. klass (esikoht), Sütevaka 11. klass (3. koht) ja Sütevaka 10. klass (6. koht).

Eesti karikavõistlused toimuvad 26. aprillil Järvamaa kutsehariduskeskuses ja pranglimise maailmameistrivõistlused 10.–13. maini Aluštas Krimmis.

Tagasi üles