Saada vihje

Ettevõtlik naine avas koduse pirukateo

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Anna Lindt on harjunud, et möödasõitja tema uksele või aknale koputab ja küsib, kas pirukaid ka saab.
Anna Lindt on harjunud, et möödasõitja tema uksele või aknale koputab ja küsib, kas pirukaid ka saab. Foto: Urmas Luik

Kolm kilomeetrit Lavassaarest Jõõpre poole on kurvi peal kollase viilkatusega maja küljes posti otsas silt: pirukad.

Majas elab volgasaksa päritolu perekond Lindt: kõrges eas Valentina ja Jakob ning nende tütar Anna. Väikse pirukavabriku avas majas veterinaarameti loal keskealine Anna eelmisel aastal.

Lavassaare nuhtluseks on tööpuudus ja Anna pole erand, temagi sai ühel päeval Lavassaare turbatööstuselt koondamisteate. Anna kolm last on suured ja elavad Lavassaares, poeg on rekka-juht ja viibib kodumail harva.

Märksõnad

Tagasi üles