R, 8.12.2023

Vanalinna kooli õpilased tähistasid Euroopa päeva

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanalinna kool tähistas Euroopa päeva.
Vanalinna kool tähistas Euroopa päeva. Foto: Erakogu

Pärnu Vanalinna põhikooli 7. ja 9. klasside noored kõnelesid täna pisikestele koolikaaslastele Euroopa päeva pidamise traditsioonist, Euroopa Liidust ja ühisrahast – eurost.

Euro teema pälvis mõistagi olulist tähelepanu. Samuti rõhutasid esinejad üksteisest hoolimise vajadust ja häid suhteid õpilaste vahel.

Et sel nädalal toimub Eurovisiooni lauluvõistlus, meenutati 2001. aasta Eesti Eurovisiooni lauluvõistluse võitu ja kuulati veel kord selleaastast Eesti eurolugu, mida esitab Birgit Õigemeel.

Õpilased said teada, millal Euroopa päeva tähistatakse, samuti selle tähistamise põhjuse. Esinejate kirjelduse kohaselt olid õpilased usinad vastajad küsimustele Euroopa Liidu kohta. Eriti hea oli see, et lapsed jätsid meelde esinejate jutu ja väljendasid seda oma joonistustes. Vanemad koolikaaslased usuvad, et need lapsed on nüüd Euroopa päeva osas uute teadmiste võrra  targemad.

„Õpetajana oli loomulikult kõige keerulisem ettevalmistustöö esinejatega,“ jagas muljeid Madis Somelar, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja. „Teadmised Euroopa Liidust ja selle organisatsiooni töö mõistmine on esimese ja teise kooliastme õpilasel sootuks erinev kui põhikooli lõpetajal. Seega oli ülesanne väljakutseks nii mulle kui õpilastele: selgitada pisikesele maailmakodanikule suuri asju lihtsas keeles. Usun, et osapooled said oma ülesannetega ilusasti hakkama.“

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles