Galerii: koolilapsed panid käsitööpäevaga õppeaastale punkti

Pärnu Kuninga tänava põhikoolis panid linna ja maakonna noored täna traditsioonilise käsitööpäevaga punkti lõppenud kooliaastale. Käsitööpäeva lõpetas Kuninga kooli õpilaste rahvatantsupidu kooli staadionil.

FOTO: ARDI TRUIJA/PRNPM/EMF

Pärnu Kuninga tänava põhikoolis panid linna ja maakonna noored täna traditsioonilise käsitööpäevaga punkti lõppenud kooliaastale.

Üheteistkümnendat korda peetud käsitööpäeval mahtus kooli hoovi arvukalt õpitube, kus lapsed, õpetajad, emad-isad ja kõik teisedki said meisterdada liivapilte, ehtetoose ja kingikarpe, teha eri tehnikas õnnitluskaarte, punuda improviseeritud kangastelgedel paelu, kujundada salvrätitehnikas kruuse ja pakutrükis kotte, nokitseda prosse ja villast linnukesi, ilustada patsikumme, proovida põletustehnikat nahast ja puidust esemetel, maalida oma äranägemise järgi T-särke ning viltida.

Kuninga kooli pere kõrval lõid seekordsel käsitööpäeval kaasa Varbla ja Paikuse põhikool ja Kilingi-Nõmme gümnaasium. Päikseline juuniilm meelitas töötubadesse uudistajaid teistestki koolidest.

Tagasi üles