Ooperilauljate konkursi võit läks Leedusse

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu rahvusvaheline ooperifestivali “Promfest” noorte ooperilauljate konkursil hindas nii publik kui rahvusvaheline žürii parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomantė Šležaitė.
Pärnu rahvusvaheline ooperifestivali “Promfest” noorte ooperilauljate konkursil hindas nii publik kui rahvusvaheline žürii parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomantė Šležaitė. Foto: Ants Liigus

Pärnu rahvusvaheline ooperifestival “Promfest” kulmineerus eile õhtul Pärnu kontserdimajas noorte ooperilauljate konkursi finaalkontserdiga, kus nii publik kui rahvusvaheline žürii hindas parimaks leedulanna, dramaatilise soprani Jomantė Šležaitė.

Teise preemia pälvis venelanna, lüüriline sopran Anna Denisova ja kolmanda preemia dramaatiline bariton Leo Radosavljevic Ameerika Ühendriikidest.

Kuue finalisti hulgas astusid ühes dirigent Erki Pehki ja Pärnu linnaorkestriga laval üles ja võistlesid lüüriline koloratuursopran Jin Hee Lee Lõuna-Koreast, lüüriline sopran Olga N. Heikkilä Soomest ja eestlanna, lüüriline koloratuursopran Ksenia Kutšukova.

Kõik finalistid, kes valiti välja üle 60 konkursil osalenud laulja hulgast, esitasid kaks ooperiaariat. Võiduga kaasneb peaosa pakkumine järgmisel “Promfestil” etenduvas ooperilavastuses. Festival toimub üle aasta.

Märksõnad

Tagasi üles