PJK alustas meistrite liigat suurepärase võiduga

Andris Tammela
Pärnu jalgpulliklubi naiskond alustas Euroopa meistrite liiga kvalifikatsioonituirniiri kindla võiduga. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Valitsev Eesti jalgpallimeister Pärnu JK alustas Soomes naiste Euroopa meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri kindla 3:1 võiduga Kreeka klubi Thessaloniki PAOKi üle.

Pärnakad alustasid kohtumist suurepäraselt ja 32. minutil viis Kairi Hirmanen eestlannad juhtima. 58. minutil duubeldas Margarita Žernosekova pärnakate eduseisu ja kui Eleni Markou 70. minutil ühe tagasi lõi, vastas sellele Olga Ivanova 81. minutil 3:1 väravaga.

Kohtumise jooksul pommitasid kreeklased PJK väravat 19 korda ja postide vahele läks 9 lööki. Pärnakate numbrid olid vastavalt 12 ja 6. Nurgalööke teenis PAOK viis PJK kolme vastu.

Pärnu jaoks oli see praeguse süsteemiga mängitaval võistlusel alles teine võit kolme hooaja jooksul.

Õhtuses teises alagrupikohtumises purustas kohalik PK-35 Makedoonia meisterklubi Biljanini Izvori 13:1.

Homme mängitavas teises voorus kohtubki PJK just valitsevate Soome meistritega. Turniir lõpetatakse teisipäeval makedoonlaste vastu.

Naiste Euroopa meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril on 32 naiskonda jagatud kaheksasse neljasesse alagruppi, millest pääsevad edasi vaid võitjad ja kaks paremat teise koha omanikku, kes liituvad 32 tugevama seas seal juba asetuse saanud 22 Euroopa tippklubiga.

1/16 finaalis selgitatakse kodus-võõrsil play-off-süsteemis lõpuks kaks finalisti, kellest ühest saab meistrite liiga võitja.