Tuletan meelde, et 28. novembril 2012 oli minu kommentaari pealkirjaks siinsamas ”Egiptuses käib Prantsuse revolutsioon“, mille alguses meenutasin lugejatele kuulsa suure Prantsuse revolutsiooni (1789–1794) tõuse ja langusi. Asi läks edasi, ehkki katsetega minna tagasi, tõusude ja langustega, ühe ja teise grupi juhtimisel ja ikka giljotiini kasutades, mida ühed tegid vähem kui teised. Juhin tähelepanu ka kuupäevale: just novembris 2012 algas seoses uue põhiseaduse projektiga protsess, mis viis nüüdsete veriste sündmusteni ja uue faasini Egiptuse revolutsioonis.
Tellijale
Kommentaar: Egiptus: revolutsioon läheb edasi
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Praegu võib selle sisu hindamiseks kasutada mõistet „kontrrevolutsioon“, mis reakodanikule kõlab küll häirivalt, aga jääb üle nõus olla. Sõjalise riigipöördega võtsid kogu võimu tagasi need, kelle käes see oli enne revolutsiooni algust 2011. aasta jaanuaris. Ennekõike on tunnuslik esmaspäeval kõlanud sõnum, et eksdiktaator Hosni Mubarak (1982–2011) tehti puhtaks süüdistustest korruptsioonis, kusjuures varem võeti tagasi tema süüdistamine 1800 inimese hukkumises jaanuaris-veebruaris 2011. (See arv – tegelikult pikalt mahavaikitud – sai toodud, et oleks, millega kõrvutada praeguse faasi ohvrite arvu – üle 900).