Meid ümbritsev tehiskeskkond areneb järjest kiirenevas tempos. Kõrgtehnoloogia on tuleviku Eestile ainus võimalus. Detaile kokku pannes jõukust ei kasvata. Meil tuleks õppida Soomelt, kus 1990ndate lama’st osati võitjana välja tulla. Enne seda ei olnud Soome teaduse ega tehnoloogia poolest Euroopa riikide hulgas esirinnas.
Tööturuameti andmetel on töötuid mehaanika-, ehitus-, keemia-, energeetika- või arvutiinseneride hulgas väga vähe. Seda näitavad meie vilistlaste hulgas tehtud küsitlused. Eesti majanduseliidil on enamasti taskus just Tallinna tehnikaülikooli diplom. Hea näide on TTÜ aasta vilistlaseks valitute veenev rida: Tiit Vähi, Jaak Leimann, Toomas Sõmera, Toomas Luman, Jüri Mõis, Indrek Neivelt, Gunnar Okk, Toomas Annus, Väino Kaldoja, Tiina Mõis, Tarmo Noop, Valdo Kalm ja Erkki Raasuke. Meie 52 000 vilistlase seas on häid eeskujusid kindlasti igaühel meist.
Eesti majandus vajab viie aasta pärast praegusest rohkemgi väljaõppinud insenere, seda rõhutas oma aastapäevakõnes president Toomas Hendrik Ilveski, samuti on haridus- ja teadusminister pannud noortele südamele reaalainete õppimise vajalikkust. Euroopa Liidu hiljutised tööjõu vajaduse uuringud näitasid, et eriti suur nõudlus on spetsialistide järele tootmise ja teenuste valdkonnas sellistel kaalukatel aladel nagu infotehnoloogia, telekommunikatsioon ja keskkonnatehnoloogiad, sealhulgas materjalide taaskasutus ja prügimajandus.
TTÜ probleem on pigem selles, et juba meie esimese ja teise kursuse tudengid on tööandjatele niivõrd atraktiivsed spetsialistid, et neil on raskusi õpingute ja tööelu ühitamisega.