Naiste äriidee oli lihtne: nad soetasid erikujulised batuudid, mida rendivad nüüd välja laste sünnipäevadeks ja muudeks üritusteks, peale selle tehakse näomaalinguid ja pakutakse muid lapsi lõbustavaid tegevusi. Osaühingu teenuseid on juba kasutanud paljud külaseltsid ja omavalitsused küla- ja kodukandipäevadel.
Ettevõtlusega alustamise peale mõtlesid Uibo ja Ojapõld arvestusega, et praegustes tingimustes võib olla raske palgatööd leida ja pigem tuleks endale ise tööd anda, küll siis on vajadusel aega kõrvale muu ametikoht leida.
Nüüd tirisid hakkajad naised batuudid Pärnu lastekodu õuele, et rõõmustada sealseid lapsi tasuta hüppepäevaga. Maitsva kringli kinkis lastekodulastele Elleni pagariäri.
Kuna ühel naistest on personali- ja teisel finantsjuhtimise alane haridus, siis äriplaani tegemisel jänni ei jäädud.
“Kõigepealt tuli registreerida end töötuna, seejärel anti ette vorm, mille järgi tuleb äriplaan teha. Samuti saime konsultatsiooni nii töötukassa vastavalt teenusejuhilt Raido Raudnagelilt kui Indrek Jürgensteinilt Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskusest, nemad juhtisid tähelepanu vigadele,” rääkis Uibo.
Töötukassa Pärnu esinduse juht Gerli Mets lausus, et töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse abil on töötud loonud laste mängutoa, jalule on aidatud iluteenuse pakkujaid, alustatud on korstnate kontrolli ja puhastamisega, saunakompleksi teenuste pakkumise, küttepuude ja mööbli tootmisega.
Toetusega on kätt proovitud raamatupidamisteenustes, põllumajanduses, avatud on käsitöökauplus ja autovärvimissalong.
Vändra vana kalmistut haldab aga 1. augustist samuti töötukassa ettevõtluse alustamise toetusega tegevust alustanud OÜ Kalmikom.