Kuid inimesele, kellel ei ole kannatlikkust või isegi tahtmist tulla kordki jooksma, ei maksa voolust rääkida.
"Samal ajal oli Elujooksul inimesi, kes tulid esimest korda jooksma, tegid 14 kilomeetrit ja kogesid kõike lõpuni.
Inimene ütles, et ta ei ole kunagi jaksanud üle kolme kilomeetri joosta, aga siis jooksis 14," kiitis Puusild. Aga leidus neidki, kellele etapi kaasategemine oli tavaline treening.
Elujooksu eestvedaja rõhutas, et igaühele selline lähenemine ei sobi. On neidki, kellele jooksuga alustamiseks annab õige tempo kepikõnd.
Siis saab paari kuuga õige enesetunde kätte ja edasi läheb libedamalt. "Nii pole üksnes jooksmisega. Tegelikult on kannatamise ja õige hetke äraootamisega vaja tegelda igas valdkonnas," mõtiskles ta.
Elust jääb puudu
Puusild kinnitas, et pärast Elujooksu ei jää ta puhkama, vaid korrastab mõtteid, mida edaspidi ellu viia.
Üks neist on varem mainitud jooksulaagrite organiseerimine, läbirääkimised käivad ülikoolis loengute andmise üle.
"Mul on rohkelt uusi asju, mida plaanin teha," rääkis Puusild. "Kahjuks on maailm ja inimene niivõrd suur ja tohutu potentsiaaliga, et elust jääb kõige kogemiseks puudu. Enamikul on vastupidi: liigutakse kindlat sirget pidi, seegi pole vabalt valitud."
Filosofeeriv jooksja, kes on läbinud kümme maratoni ja tänavu Tõstamaalt Pärnusse elu esimese 50 kilomeetri pikkuse ultrajooksu, ütleb, et edasi tuleb minna sammhaaval.
"Maraton on sümbol, sest see distants on tervik, inimene elab kõik läbi. Sealt edasi tuleb minna rahulikult, sest mina tegin esimesed 50 kilomeetrit ja nüüd võin öelda, et ei kogenud midagi uut," tunnistas ta.
Kogemuste saamiseks osaleb Puusild järgmisel aastal Lõuna-Aafrika Vabariigis 89kilomeetrisel ultrajooksul, kus eneseületuse üheks osaks on võitlemine lõunamaise kuumusega.