Politseiga peaksid ühendust võtma needki, kes midagi olulist kaotanud. Üks viise on tunda interneti vahendusel huvi, kas keegi on eseme juba leidnud ja see on hoiul politseis. See info on Eesti politsei kodulehel
Leitud ese ei ole leidja oma. See tuleneb asjaõigusseaduse 3. jaotisest, mis käsitleb leide.
§ 98. Teatamiskohustus. (1) Isik, kes on kaotatud asja leidnud ja selle oma valdusse võtnud, peab sellest viivitamata teatama kaotajale või omanikule. Kui kaotaja või omanik on leidjale teadmata, on leidja kohustatud teatama leiust politseile, kui asja väärtus ületab 100 krooni.
(2) Asja leidmisel elamus, avalikus asutuses või transpordivahendis on asja leidnud isik kohustatud asja üle andma majaomanikule, üürnikule, vastava asutuse teenistujale, transpordivahendi juhile või politseile. Majaomanik, üürnik, asutus, transpordiorganisatsioon või politsei, kellele leitud asi üle anti, loetakse leidjaks.
Nimetatud seaduse samas jaotises on käsitletud leiu hoidmist ja müümist ning omandamistki.
Politseipeadirektori käskkirjaga on kinnitatud politseile üle antud leidude vastuvõtmise, hoidmise väljastamise ja realiseerimise kord.
Iga leid registreeritakse politsei andmebaasis ja selle kohta vormistatakse akt kahes eksemplaris, millest üks antakse leiu üle andnud isikule ja teine jäetakse leiu juurde. Asjade vastuvõtmisel märgitakse akti asja nimetus, kirjeldus ja seisund.
Väärtpaberite ja raha puhul märgitakse akti nominaal- või nimiväärtus ja muud täpsustavad andmed. Kord käsitleb dokumentide ja väärismetallide, -kivide ja juveelitoodete vastuvõtmist ja hoiustamistki.