Pärnumaal on hääletamas käinud üle 4000 inimese

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Pärnumaal oli eelhääletamisel eile õhtuks osalenud 4363 inimest, mis on ligi kuus protsenti valijate nimekirjadesse kantute arvust.


Pärnu maakonna valimiskomisjoni andmetel on eelhääletamisel kõige aktiivsem osavõtt olnud Tootsi vallas, kus oma hääle on andnud 12,12 protsenti valijatest.Kõige väiksem valimisaktiivsus eelhääletamisel on olnud Audru vallas, kus valimas on käinud 3,76 protsenti nimekirjadesse kantutest.Võrreldes 2005. aasta kohalike valimistega, on tänavuste valimiste eelhääletamisel valimisaktiivsus tunduvalt suurem. Neli aastat tagasi käis kuus päeva enne valimispäeva valimas 1601 valimisnimekirjadesse kantut, mis moodustas hääletajate üldarvust 2,19 protsenti. Kohalikel valimistel eelhääletusel oma valiku teinud 4363 valijat moodustab valijate üldarvust 5,98 protsenti.Pärnumaal on valijate nimekirjadesse kantud 72 949 inimest.Eelhääletamisel ja elektroonilisel hääletamisel on võimalus osaleda veel tänase päeva jooksul.

Tagasi üles