Kahe staadioni vahelisele teekonnale startisid ka kepikõndijad.
Kahe staadioni vahelisele teekonnale startisid ka kepikõndijad. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Täna Pärnus 21. korda toimunud kahe staadioni jooksu võitis Mulgimaa mees Keio Kits, kelle ajaks mõõdeti 15.20,3. Naiste arvestuses oli parim tartlanna Jekaterina Patjuk ajaga 18.17,5.

Esimesena finišijoone ületanud Kits oli lähedal rajarekordi püstitamisele. Jooksu rekord jäi seekord veel siiski Sillamäe mehe Vjatšeslav Košelevi kätte, kes suutis kaks aastat tagasi olla neli sekundit kiirem.

Teisena finišeeris tänasel jooksul Roman Fosti, kes läbis raja ajaga 15.24,7. Kolmas oli 16.22,5ga Eero Raudsepp.

Naiste arvestuses oli teine Maile Mangusson ja kolmas Kristina Dolmatova.

Tänavusel jooksul osales 282 sportlast. Koos lastejooksudel osalejate ja kepikõndijatega oli osalejaid üle 350.

Lastejooksude võitjad olid kuni 6aastaste arvestuses Rando Teearu ja Wanda-Helene Olle ning 7-9aastaste vanuseklassis Kevin Saar ja Tuuli Vooglaid.

“Tänase jooksuga võib rahul olla,” ütles jooksu üks korraldaja Vahur Mäe. “Vaatamata vihmasele ilmale, tuli uus osalejate rekord.”

Raeküla staadionilt Kalevi staadionile kulgeva jooksuraja pikkus on 5,3 kilomeetrit.

tänavuse kahe staadioni jooksu tulemusi saab vaadata SIIT.