Pärnu noored kogunevad protestimist õppima

Protestijate plakatid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Reedel toimub Pärnu Ülejõe gümnaasiumis noortekonverents “Protest on demokraatia alus?”, kus noored saavad õppida ja arutada, mis on protest, miks protestida ja kuidas seda tõhusalt teha.

”Vabadele ja demokraatlikele ühiskondadele on teatud arenguetapil omane võtta kehtivaid vabadusi ja õigusi iseenesestmõistetavana, ent ajalooline kogemus on näidanud, et neid hüvesid on lihtne ära võtta või kaotada. Oma meelsuse avaldamine ja protestimine on õigused ja hüved, mida me saame ja peame oskama hästi kasutada, et enda ja teiste õigusi kaitsta,” rääkis ürituse korraldaja Sandra Vokk sihtasutusest Unitas.

Konverentsil toimub näidisväitlus, mis lahkab sõnavabaduse piiramist. Sellele järgnevad mõttevahetus ja arutelu protestikultuurist ning sõnavabadusest, milles noorte kõrval osalevad ühiskonnategelane ja kodanikuaktivist Siim Tuisk ning Pärnu Postimehe uudistetoimetaja Teet Roosaar. Samuti saavad noored õppida, kuidas oma mõtteid selgelt väljendada ja argumenteerida ning kuidas meedia ja interneti kaudu tõhusalt meelsust avaldada.

15.–22. septembrini toimub Eestis demokraatianädal, mis seab eesmärgiks tõsta eelkõige noorte teadlikkust demokraatlikust valitsemisest ja printsiipidest ning suurendada demokraatia väärtustamist ühiskonnas. Sel nädalal toimuvad seminarid, loengud, väli- ja muud üritused teemal “Ohud demokraatiale”. Tegu on mitme organisatsiooni, nagu Eesti väitlusselts, Eesti noorteühenduste liit, Tegusad Eesti Noored, Avatud Vabariik, SA Unitas ja teiste suurprojektiga, mida toetab Avatud Eesti fond.

Tagasi üles