N, 30.11.2023

Muusika aastapreemia pälvib Järvi festival

PP
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Orkestriproov Pärnu kontserdimajas dirigent Paavo Järvi juhatusel.
Orkestriproov Pärnu kontserdimajas dirigent Paavo Järvi juhatusel. Foto: Ants Liigus

Pärnu linna muusika aastapreemia antakse tänavu mittetulundusühingule Järvi Festival sihikindla tegevuse eest Pärnu muusikakultuuri edendamisel. Preemia suurus on 800 eurot.

Rahvusvaheline muusikafestival Järvi akadeemia jätkab aastakümneid kestnud Pärnu muusikafestivalide traditsiooni. Festival on toonud suvepealinna maailmatasemel muusikuid, heliloojaid ja dirigente nii esinema kui ka õpetama.

„Selle aasta juulis toimunud festival oli erakordselt kõrgetasemeline muusikasündmus tähelepanuväärse repertuaarivalikuga ja maailmatasemel esitustega,“ põhjendab žürii otsust Pärnu linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Ela Tomson. „Festivali kunstilise nõustaja Paavo Järvi juhatusel esinenud festivaliorkestris tegid kaasa maailma erinevates suurtes sümfooniaorkestrites mängivad muusikud, nende hulgas oli palju eesti muusikuid.“

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles