R, 1.12.2023

Sõpruskoolid kohtusid Pärnus

, õpilane
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu Vanalinna põhikool võõrustas külalisi Vaasa sõpruskoolist.
Pärnu Vanalinna põhikool võõrustas külalisi Vaasa sõpruskoolist. Foto: Marje Vaan

Eile tekitasid Pärnu Vanalinna põhikoolis elevust Pärnu sõpruslinnast Vaasast kohale sõitnud soome õpilased.

Eelneval päeval olid vaasalased andnud meie kooli saalis meeleoluka ja kõrgetasemelise kontserdi, milles olid ühendatud soome- ja ingliskeelsed laulud ning tantsuline pool.

Kolmapäeval aga võisid õpilased tundi minnes eest leida tagapingis istumas pundi rõõmsameelseid soomlasi, kes olid tulnud osa saama meie ainetundidest. Ei olnud harv juhus, kui andekad ja laululembesed põhjanaabrid lühikese julgustamise järel lauluviisigi üles võtsid, mis pakkus tunnirutiinis vaheldust nii õpetajatele kui ka õpilastele.

Kui väike ülevaade meie koolielust oli saadud, viisid kaheksandikud Vaasa õpilased linnaekskursioonile, kus tutvustasid suvepealinna kõige olulisemaid ja vanimaid ehitisi. Selline ettevõtmine oli suurepärane võimalus mõlema maa noortel praktiseerida keeleoskust ja luua uusi tutvusi teise riigi õpilastega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles