Vene-Jaapani sõja ajal ehitas Rambach aita parasjagu ümber elamuks. Maja kasutati lühikest aega sõtta saadetavate meeste peatuspaigana. Et just käisid ägedad lahingud Port-Arturi all, saigi Hommiku 2 lisanimeks Port-Artur.
Hiljem on see maja olnud kui Noa laev. Mida seal küll pole olnud: Otto Besteri ja Ko lõimkoe- ning kindatööstus, OÜ Töö, millest hiljem sai Pärnu villa- ja jahutööstus, Oma trüki- ja köitekoda, naela- ja traaditööstus Lõvi, R. Pavlovsky tekstiilitööstus Elegant, A. Kivikase mänguasjatööstus, J. Peetri sadulsepatööstus jt. Majas on toimetatud Pärnu Päevalehte ja Pernauer Anzeigerit.
Ega nõukogude ajalgi asi teisiti olnud. Port Arturis asus linnavalitsuse kommunaalosakond, Pärnu ehitus-remondikontor (laudsepatöökoda, sepikoda, plekksepatöökoda ja kontor), energiamüügi Pärnu osakond, PKV Pärnu võrgurajooni isolatsiooni ja ülepinge talitus, mõõtmistehnika kontroll-laboratooriumi Pärnu osakond, varustuse ja turustuse peavalitsuse Pärnu baas, VS Jõu Pärnu rajooni nõukogu ning peoga pisikesi pudinaid veel peale.
Hiljem olid Port Arturis kirjastus Perona ja ajaleht Kesknädal.
20. juulil 1994 hävisid tulekahjus hoone katus ja kolmas korrus ning kannatada sai kogu maja. Pärast tondilossina seismist lammutati maja tühjaks. Püsti jäeti ainult osa tellistest välisseinu ja 1997. aasta kevadel avati uhke Port Arturi nimeline kaubakeskus.
Fotol nähtav nn Rootsi haud on tegelikult Püha Johannese kiriku mälestusehitus. See likvideeriti sõjajärgsetel aastatel.