Lihtsaim viis vannituba uuendada on muretseda sinna uus dušikardin.
Mustrite ja materjalide valik on suur. “Kardinaid on nii matt- kui läbipaistvast kilest või siis veekindlaks töödeldud tekstiilist,” tutvustas ETC Kodu tootejuht Jana Kivi. Tekstiilkardinaidki on saadaval erineva tekstuuriga. Eriti pehme ja hubase mulje jätab sametiimitatsiooniga vannikardin. “Tekstiilkardinat ostes tasub proovida sellest läbi puhuda, kui see õnnestub, võib arvata, et kangas ei pea kuigi hästi vett,” soovitas Kivi.
Tekstiilist dušikardinad on tavaliselt kilest kallimad. Nagu muu kauba puhul, sõltub vannikardinate hindki tootejuhi sõnade järgi kauba kvaliteedist ning keskkonnasõbralikkusest.
Kardinad, mis ETC Kodu hulgilao vahendusel kauplustesse jõuavad, maksavad saja krooni ringis.
Pehmest keskkonnasõbralikust vetthülgavast kilest kardinate mustrivalik on suur. Pilkupüüdvaimad nende seast on läbipaistvast kilest erksavärviliste mustritega kardinad.
Et kardin kaua kaunis püsiks, soovitab Jana alati pärast duši all käimist selle voolava veega üle lasta, et see seebi- ja šampoonijälgedest puhtaks saaks. “Kindlasti tuleb lasta kardinal kuivada lahtitõmmatuna,” lisas Jana.
Kilekardinat ostes tasub jälgida rõngaauke. Kergema materjali puhul piisab kinnitamiseks kilesse pressitud aukudest, kui tegemist on raskema materjaliga, peaksid kinnituskohad olema tugevdatud.
Tekstiilkardinal on tavaliselt alumises ääres raskuspael, et kardin liigselt ei lehviks.
Allserva õmblus tuleb jätta väljapoole, et seebivesi ei jääks sinna vahele pidama.
Kardinapuu ja lae vahele võiks piisavalt vaba ruumi jätta, et õhk pääseks vabalt liikuma. Vastasel juhul läheb ühel pool kardinat liiga soojaks ja teisel pool jääb õhk jahedaks, mis panebki asjatundja selgituse kohaselt kardina liikuma.
Pehmemaid tekstiilkardinaid võib masinas pesta, kuid enamasti tuleb need siis hiljem üle triikida, et vaha, millega kangast on töödeldud, imenduks taas ühtlaselt kangasse.