Pärnu lauatenniseklubi Vint-90 kasvandik Vallot Vainula vahetas oma mulluse Rootsi kõrgliigaklubi Hispaania esiliiga vastu, tema senine skoor on kuus võitu ja üks kaotus.
Vallot Vainula hooaeg möödub Barcelonas
Barcelona klubi on Hispaania tugevuselt teises liigas mänginud neli matši ja need kõik üsna kindlalt (4:1, 4:2, 4:1, 4:0) võitnud. Vainula bilansis on kuus võitu ja üks kaotus üksik- ning kolm võitu paarismängus.
Kas olete esiliiga favoriidid?
Võib arvata, et meie ja veel üks kaotuseta meeskond oleme tõesti tugevamad, kes peaksid kevadel pääsema üleminekumängudele kõrgliigasse. Kui oleme üheksa esimese vooru järel kolme parema seas, saame mängima ka Hispaania karikavõistlustele. Seal osaleb 12 kõrgliigameeskonda ja kolm kummastki esiliiga regioonist.
Räägiksite ehk veidi oma klubist.
Lauatennis on Club Esportiu Mediterranis ainult üks väike osa. Suurim ala on veepall, milles ollakse eri vanuseklassides mitmekordsed Hispaania meistrid. Klubi baasis on kolm basseini, viis squash’iväljakut, aeroobikasaalid, jõusaal, jalgpalliväljakud jne. Baasis on söökla, raamatukogu, internetipunkt ja saun.
Klubil on kaks kuue lauaga lauatennisesaali, mis tasemelt sarnased Pärnu lauatennisemajaga. Mängijaid on 30 ringis, veidi tegeldakse ka lastega.
Kui tugev on esindusmeeskond?
Viiendat aastat mängitakse Hispaania esiliigas. Minu tasemel on Hispaania 10.-12. mees, juunioride klassis maa koondises olnud Pere Navarro. Kolmas reket on Eesti reitinguga võrreldes nii 10.-15. koha tasemel Ivan Martinez ja neljas Eesti edetabelis arvatavasti 15.-25. koha tasemel mängiv Xavier Panadera. Kaks viimast käivad tööl, lauatennis on neile hobi.
Arvan, et selle meeskonnaga, mis oli meil Pärnus kaks aastat tagasi – mina, Aleksander Smirnov ja Sandijs Vasiljevs – võidaksime Hispaania esiliiga probleemideta.
Milline pilt on kujunenud Hispaania lauatenniseelust?
Hispaania kõrgliiga on väga tugev, igati võrreldav Rootsi eliitliigaga, aga esiliiga on Rootsis palju tugevam ja professionaalsem. Ent lauatenniseelu on siin suhteliselt aktiivne. Vaatasin alles hiljuti turniiri, kus mängisid neli minust ehk veidi paremat hispaanlast ja tšehh Petr Korbel (maailma 19.), poolakas Lucian Blaczik (28.), Hongkongi mees Cheung Yuk (39.) ja Hispaania hiinlane He Zhe Wen (50.). Selle turniiri võitjate nimistus on Timo Boll, Vladimir Samsonov, Zoran Primorac, Mikael Appelgren jt.
Kuidas ja kellega treenite?
Treenin kolmes kohas. Oma klubis mängin kaks-kolm korda nädalas. Teist niisama palju harjutan oma kodulinnas Vilanova i la Celtrus, kus elab Hispaania mullune hõbe Oriol Monzo. Kaks korda nädalas treenin ühes spordikeskuses, kus treeneriks sakslane Peter Angel, mängijateks üks hiinlane ja mitu Hispaania paremikku kuuluvat lauatennisisti.
Kas korter on korralik?
Kui jätta arvestamata, et elan Barcelonast 40-50 kilomeetri kaugusel ja sõit rongiga klubisse on tüütu probleem, on kõik muu väga hästi. Vilanova i la Celtru on Pärnu-suurune kuurortlinn, kus mul on kasutada neljatoaline korter 200 meetrit rannast. Klubil oli siin vaba pind, Barcelonas uue korteri üürimine läinuks neile märksa kallimaks kui mu sõidukulu hüvitamine. Eks tund trenni ja tund tagasi võta minult muidugi palju aega ja energiat, aga pole hullu.
Kas keelt juba oskate? Barcelonas on olnud aega ringi vaadata?
Õpin hispaania keelt pisut omal käel ja saan igapäevased asjad juba räägitud. Inglise keelt oskab siin vaid iga neljas-viies, seepärast on keelt vaja. Aga hispaanlased on väga sõbralikud, seepärast pole mul mingeid arusaamatusi klubiga ja ka koduigatsust ei ole veel tekkinud.
Barcelona on päris huvitav kontrastidega linn. See, et vana kiriku kõrval seisab modernne klaasist ehitus, on siin normaalne nähtus. Huvitav on vaadata ka 1992. aasta olümpiaehitisi.