Rootsi kuninga nimi ei sobinud nõukogulastele, kes nimetasid tänava 1948. aastal ümber südamelähedaseks Nõukogude tänavaks, aga mitte kauaks. 1950 nimetati uulits Vanaks tänavaks ja Nõukogude tänavaks muutus hoopis Supeluse tänav. Oma keskaegse nime Uus tänav sai see Gustav Adolfi, Nõukogude ja Vana tänava nime kandnud uulits tagasi 1989. aastal.
Supeluse tänavalt pühiti Nõukogude nimi samuti 1989. aastal, Pärnu kesklinna tänavanimede suurema korrastamise käigus.
Virvarr muutub lausa vurriks
Esplanaadi tänav nimetati 1928. aastal Jaan Poska tänavaks. Poska (1866-1920) oli olnud Tallinna linnapea, Eesti esimene välisminister, tegev Pariisi rahukonverentsil ja Tartu rahu läbirääkimistel.
Tarvitses vaid nõukogulastel võimule tulla, kui nad 25. juulil 1940 nimetasid tänava mahalastud kommunisti Jaan Kreuksi nimega, mis omakorda muudeti tagasi Saksa okupatsiooni ajal. 1945. aastal anti sellele ilusale tänavale inetu Komsomoli nimi, mis kadus linnapildist alles 1990. aastal, kui tänav sai tagasi oma esialgse nime - Esplanaadi.
Nikolai tänav sai oma nime keskaegse Nikolausele pühendatud kiriku järgi, mis Nikolai ja Pika tänava ristil asus. 1928. aastal seoses Eesti Vabariigi 10. aastapäevaga nimetati see tänav Jüri Vilmsi nimeliseks. Vilms (1889-1918) õppis Pärnu poeglaste gümnaasiumis, siirdus noorelt poliitikasse, oli esimese Eesti Ajutise valitsuse peaministri asetäitja ja kohtuminister, kuid hukkus Eesti riigi eest missioonil olles 1918. aastal Soomes.
Muidugi nimetati Jüri Vilmsi tänav nõukogulaste tulles ümber, aga mitte tagasi Nikolai tänavaks, vaid Jaan Tombi nimeliseks. Tompi hilisemast “Eesti entsüklopeediast” enam ei leia, aga ENE andmetel oli tegu töölisliikumise tegelasega, kes 1924. aastal Tallinnas hukati. Kuigi tal Pärnuga suuremat pistmist vist polnudki, leiti ta sobivat Vilmsi kaliibriga Eesti riigitegelast tänava nimesiltidel asendama. Sakslaste meelest ta aga ei sobinud ja J. Tombi tänav nimetati Saksa okupatsiooni ajal uuesti J. Vilmsi tänavaks.