Barcelona lauatenniseklubist Eesti meistrivõistlusteks kodumaale sõitnud Pärnu Vint-90 kasvandik Vallot Vainula lahkus Hispaania meistrivõistlusi jätkama Eesti 2006. aasta kahekordse meistrina.
Vallot Vainula: neljas meistrikuld tuli lihtsalt
2001., 2002. ja 2004. aasta üksikmängumeister Vainula kaotas mullu, mil mängis kõrgetasemelises Rootsi eliitseerias, ootamatult Eesti kulla narvalasele Aleksander Smirnovile. Nüüd mängib Vainula Hispaania esiliigaklubis, harjutab kodumaistest konkurentidest enam ja tegi kiirvisiidi Eestisse kindla sooviga tiitel tagasi võita.
Õige mängutase jäi näitamata
Kuld tuligi Vainulale üsna kindlalt. Poolfinaalis alistas ta selle turniiri üllataja rakverlase Tarmo Valdre (kes lülitas eelnevalt välja Vladimir Petrovi, Jaanus Allikoja ja Andrei Sireli) 4:1. See oli ka ainus geim, mille Vainula üksikmängus loovutas.
“Valdre mängis väga hästi,” kiitis Vainula vastast. “Aga probleeme mul temaga ei olnud, geimigi andsin talle alles siis, kui olin 3:0 ees.”
Finaalis kohtus Vainula aastaid tagasi Peterburist Eestisse asunud, siin kodakondsuse saanud ja sellest hooajast Rootsis Köpingi lauatennisekoolis treenerina töötava Sergei Petroviga. Tõsist vastast polnud temastki, Vainula võitis 4:0.
“Finaal oli kergem,” ütles Vainula. “Petrov on küll väga tark mängija, kes suudab vastase mängu nii-öelda kinni panna, aga ma suutsin initsiatiivi hoida ja pallid enne punktiks realiseerida, kui ta oma taktikat rakendada sai. See kuld tuli mulle lihtsalt.”
Teine kuld tuli paarismängus
“On näha, et Vainula on Hispaanias enesekindlamaks läinud,” kommenteeris Eesti koondise kauaaegne juhendaja Jaan Härms. “Petrovgi on Rootsis palju harjutanud, aga Vainula vastu tal võimalusi ei olnud.”
“Vallot suhtub sporti professionaalsemalt kui teised Eesti koondislased,” lisas paljukordne Eesti meister Rein Lindmäe. “Kuld tuli talle selge klassivahega. Ühtegi päris tõsist mängu tal polnud, seega me tema praegust taset ei näinudki.”
Teise kulla võitis Vainula meespaarismängus koos Aleksander Smirnoviga. Poolfinaalis alistati 3:1 Allan Kottise ja Taago Puntso, finaalis sama tulemusega Jaanus Allikoja ja Raini Tsäko. Segapaarismängus kuulus talle koos Kätlin Latiga pronks.
Vainula väitis, et mängutunne oli tal hea, kuigi selleks võistluseks spetsiaalselt ei valmistunud. Üksikmängus on ta nüüd neljakordne, koos paarismängudega 14kordne Eesti meister, lisaks on tal veel kolm kulda Pärnu Vint-90 meeskonnaga.
Hispaanias läheb tuliseks
Barcelona klubi, mille esinumber Vainula on, saab Hispaania esiliiga põhjaregioonis kolme eelseisva vooru tulemustest hoolimata teise koha ja pääseb üleminekumängudele. Võimalus kõrgliigasse tõusta olevat Vainula arvates hea.
Kahe nädala pärast osaleb Vainula klubi Hispaania karikavõistlustel, kuhu lubatakse 12 klubi kõrgliigast ja kaks kummagi regiooni esiliigast.
“Igaühes neist meeskondadest, kellega alagrupis mängime, on üks hiinlane, lisaks Hispaania koondislasi, ungarlasi ja slovakke,” teadis Vainula. Ta möönis ka seda, et karikavõistlused on hea võimalus end näidata ja uueks hooajaks pakkumisi saada.
“Praegu pole kellegagi juttu olnud, aga lõpeb ju Hispaanias üleminekute aeg alles septembris,” rääkis Vainula. “Saksamaal saadakse asjad selgeks mai lõpus ja Rootsis juunis – vaatan kõigepealt, mis seal toimub. See ei tähenda, nagu ma Hispaanias rahul poleks, võrreldes Rootsiga on siin nii plusse kui miinuseid.”
Hispaanias lõpeb Vainula hooaeg 23. aprillil, juba järgmisel päeval alustab Vainula Eesti koondise esinumbrina Saksamaal Bremenis võistkondlikku MMi. Kui seegi läbi, saab ta koju suvepuhkusele.