Tõnu Endrekson näitas võimu

“Alfa 2010” võitnud Tõnu Endrekson edestas finišis lähimat jälitajat poole sekundiga. Foto: Toomas Huik/Postimees

Rahvusvahelisel ergomeetrisõudmise võistlusel “Alfa 2010” hõivasid meeste klassis pjedestaali pärnakad Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä.

“Kokku võistles Alfal üle 400 sportlase ja meeste konkurentsis startis ligi 40 sõudjat,” ütles võistluste peakorraldaja Mihkel Klementsov. “See, et meil on nii palju mehi, kes suudavad tippklassis startida, näitab kõrget taset.”

Raja hoidis liidrit pinge all

Eliitklassi meeste 1000 meetri distantsi 2.45,1ga lõpetanud Endreksonile pakkus terve sõidu tõsist konkurentsi Allar Raja, kes jäi finišis võitjast maha vaid poole sekundiga.

Kolmandana lõpetanud Jämsä aeg oli 2.48,6, neljandaks tuli Vladimir Latin (2.49,0), viiendaks Andrus Sabiin (2.49,5) ja kuuendaks Kaspar Taimsoo (2.51,0).

“Võit tuli üpris raskelt, distantsi esimese poole oleksin pidanud kiiremini läbima,” kommenteeris Endrekson. “Isiklikust tippmargist jäi kolm sekundit puudu.”

Naiste konkurentsis võitis ülekaaluka esikoha Alfa võistluse rekordi 3.11,6 püstitanud Kaisa Pajusalu.

Teise koha saanud tartlanna Sille Vaiksaar kaotas võitjale ligi 13 sekundiga ja kolmanda autasu teenis Natalija Garankina Viljandist ajaga 3.30,1. Pajusalu klubikaaslane Koidu Killing läbis distantsi 3.39,7ga ja talle kuulus seitsmes koht.

“Kaisa tulemus on seda hinnatavam, et nii hea aja sõitis ta raskete mahutreeningute pealt,” märkis Klementsov.

Kergekaalu meeste finaalis oli 3.02,5ga kiireim Reigo Pihlak Tartust.

Parima pärnakana tuli Tamor Bakhoff 3.09,1ga neljandaks ja Taavi Emajõe sai ajaga 3.23,5 kaheksanda koha. Naiste kergekaalus tõi distantsi 3.44,2ga läbinud Mari-Liis Soovik võidu Pärnusse ja Anni Rava oli 3.54,8ga neljas.

A-klassi noormeeste konkurentsis oli võidukas Aurimas Dambrauskas Leedust (2.54,2). Pärnu sõudjatest teenis Joosep Laos 2.57,1ga teise auhinna ja Arnold Sanglepp oli seitsmes (3.04,1).

Neidude A-klassis oli meie parim Eglit Võsu, kellele kuulus 3.28,9ga teine koht. Sõidu võitis Diana Bakštite Leedust ajaga 3.22,7.

B-klassi poiste võistlusel tuli Maanus Leesment kolmandaks (3.09,8), Andreas Lünekund sai 3.21,1ga viienda, Markus Ritson 3.18,3ga seitsmenda ja Daniel Liik 3.22,0ga kümnenda tulemuse. Neidude B-klassis napsas taas esimese auhinna Leedu sportlane. Ieva Adamaviciute võiduaeg oli 3.30,4, meie parimana sai Anett Kivikas 3.47,0ga kuuenda koha.

Veteranid teenisid auhindu

Naisveteranidest oli kiireim Ulvi Lutoškin ajaga 3.39,3 ja Heli Üle sai viienda koha. Nooremate meesveteranide sõidus tuli Aigar Raja neljandaks (3.07,2) ja Priit Vare üheksandaks (3.11,0). Vanemate veteranide võistlusel olid kolm kiiremat Juris Grikis Riiast (3.23,8), Tiit Helmja Pärnust (3.43,2) ja Hannes Kalmus (3.49,2).

Naiste vabaklassis said Kihnu spordiseltsi esindajad Merike Mätas ja Ille Palu vastavalt teise ja neljanda koha.

Parimaks kooliks tunnistati Tallinna reaalkool ja kõrgkoolidest oli edukaim sisekaitseakadeemia. Alfa võistluse kaugeim külaline oli Patrick Goodfellow Kanadast, kes saavutas nooremate meesveteranide seas kolmanda koha.