Mati, alustame teist ja Eesti Naisest. Kuidas teil suhted algasid? Seda, et need jätkuvad, lugesin-nägin ajakirja äsja postkasti jõudnud veebruarinumbrist.
Mõte Eesti Naise veergudele või mingisse väljaandesse kirjutada on küpsenud kaua. Omal ajal lugesin sealt Fred Jüssi looduslugusid ja need innustasid mind. Nüüd on meie lugupeetud loodusmentor auväärses eas ega taha enam väga ise kirjutada. Juhuste kokkusattumise tõttu kohtusin inimesega, kes Ajakirjade Kirjastuses töötab. Tema kaudu saigi Eesti Naise peatoimetaja mõne minu loo koos looduspiltidega ja need meeldisid talle. Hakkasime koostööd tegema, niimoodi see on läinud ja tundub, et sobib.
Neist lugudest ja lisatud fotodest ilmneb, et tunnete süvitsi loodust, oskate end ümbritsevat näha tavalisest inimesest erineva pilguga?
Võib-olla nende lugudega on natuke teistmoodi, aga aastaaegade teemal raamatu kirjutamise mõte oli mul varem ja mõni lugu oli valmis. Selles mõttes on ajakiri hea kohustus regulaarselt ja korralikult tekstid läbi töötada ja fotomaterjal koondada.
Aga aastaaegade vaheldumine meeldib mulle väga ja see on Eesti looduse rikkus, mida me kas või sellelgi talvel kogeme. Kes kirub, kes naudib, kes kordamööda, aga kui sellises looduslikult toredas kohas elada ja muutusi jälgida, on see inspiratsiooniallikas, mis panebki tegutsema.
Milline on teie kui loodusfotograafi eredaim pildistamiselamus, mis plaksti meenub?
See oli 2008. aasta sügisel, kui Matsalu lahes oli pikka aega vesi hästi madal ja üks sookurgede ööbimiskohti oli vee alt väljas. Olin ammu tahtnud sookurgede ööbimiskogumeid lähemalt uurida ja pildistada, võtsin varustuse selga ja kõmpisin sinna lähedale, panin oma uhiuue vaatlustelgi madala vee serva kahe kivi vahele, et see tunduks lindudele veidi teistmoodi kivina, ja jäin ootama, mis juhtub.