iDeal kampaania

“Ümina” konkursi võitsid Liisud

Kodumaakonna vokaalansamblite grand prix läks Pärnu Kunstide maja neidudeansamblile Liisud, mida juhendab Annely Kuningas.

FOTO: Urmas Luik

Laupäeval selgusid Pärnu kontserdimaja kammersaalis parimad linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblid, grand prix läks Kunstide maja neidudeansamblile Liisud, keda juhendab Annely Kuningas.


“Üminale” registreerus 22 ansamblit, konkursil astus üles neist 21.

Võisteldi neljas vanusegrupis: 1.-4., 5.-7., 7.-9. ja 10.-12. klassi õpilased.

Žüriisse kuulusid laulja-vokaalpedagoog Thea Paluoja, dirigent Raul Talmar, Endla teatri näitleja Ireen Kennik, Pärnu muusikakooli rütmimuusika osakonna juhataja Marge Lumisalu ja Pärnu filharmoonia produtsent Lukas Groen.

Vastavalt žürii antud punktidele autasustati ansambleid kuld-, hõbe- või pronksdiplomiga, alla 71 punkti saanuid osavõtudiplomiga. Suurima punktiarvuga ansambel pälvis grand prix’.

Laulud kodust

Žüriiliikme Marge Lumisalu sõnul paistis selleaastane “Ümin” silma eakohase lauluvaliku ja rahvusmeelsusega.

„Rõõmustavalt palju oli esitatud lugude hulgas Eestist või kodust jutustavaid laule ja rahvaviiside töötlusi, aga ka Eesti autorite konkurssidel seni veel leierdamata lugusid,“ kiitis Lumisalu. Rahvaviisitöötluste esitajatest väärib erilist tähelepanu Margrit Kitse juhendatav väikeste tüdrukute ansambel Tähelapsed, kelle „Päevak tule vällä” oli nii siiras, et mõjus lausa teraapiliselt.

Keskmises vanuseastmes (5.-7. klass) eristus teistest tütarlasteansambel lastekoorist Pärnu Piigad (juhendaja Toomas Voll), kelle enesekindel esitus ja kaunis kokkukõla pälvisid žürii üksmeelse heakskiidu.

Uued anded

Vanemate lauljate vanusegrupis käis peaauhinna pärast tihe rebimine, teenekate tegijatena pistsid rinda Toomas Volli juhendatav neidudeansambel Viisipidajannad (grand prix 2008. aastal) ja Pärnu Kunstide maja Liisud (juhendaja Annely Kuningas).

Neile pakkusid konkurentsi uued tulijad: Ülejõe gümnaasiumi noortest koosnev 12-liikmeline energiast pakatav Multimus (juhendaja Fred Rõigas) ning Anne Uusna juhatusel tegutsev Pärnu noortekoori kvintett. Viimasena nimetatu eristus konkurentidest küpse musitseerimise ja väga hästi üksteisega kokkusobivate naishäälte poolest.

Kokkuvõttes oli žürii esinejatele punkte jagades üsna üksmeelne ja innustab juhendajaid julgelt katsetama tavapärase klaverisaate asemel a cappella laulmist.

“Ümina” korraldas MTÜ Pärnu Kontserdibüroo.

Auhinnad panid välja Pärnu linnavalitsus, kultuurkapital, kultuuriministeerium, Seikle Vabaks OÜ, Perona Bowling, Karuskose OÜ, Jõekääru kämping ja Valgeranna seikluspark.

NOORTE LAULJATE KONKURSS “ÜMIN 2010” TULEMUSED

Pärnu linna ja maakonna noorte vokaalansamblite konkurss
Grand prix  – Liisud, juhendaja Annely Kuningas, Pärnu Kunstide maja
Publiku lemmik – Viisipidajannad, juhendaja Toomas Voll, Toomas Volli laulustuudio

Eriauhinnad:
Eesti rahvalaulu suurepärase esituse ja seade eest – Tähelapsed
Küpse musitseerimise eest – Pärnu noortekoori kvintett
Maitsekate seadete eest – Anne Uusna, Fred Rõigas
Tulemused vanuserühmade kaupa:

1.-4. klass
Tähelapsed (hõbediplom) – juhendaja Margrit Kits, Margrit Kitse laulustuudio
Esimene Laulustuudio (pronksdiplom) – juhendaja Jana Trink, Jana Tringi erakool
Ülejõe gümnaasiumi 4. klassi ansambel – juhendaja Anu Tilk, Pärnu Ülejõe gümnaasium
Džungliööbikud – juhendaja Kadri Keskküla, Pärnu ühisgümnaasium
Jõõpre põhikooli 2.-4. klassi ansambel – juhendaja Grünet Trumsi, Jõõpre põhikool
Lõbusad Tüdrukud – Eve Redik, Pärnu Ülejõe gümnaasium

5.-7. klass
Lastekoori Pärnu Piigad tütarlaste ansambel (kulddiplom) – juhendaja Toomas Voll, Toomas Volli laulustuudio
Sütevaka Särtsakad (hõbediplom) – juhendaja Aire Luhaoja, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium
Viis+ (pronksdiplom) – juhendaja Annely Kuningas, Pärnu Kunstide maja
Audru Tüdrukud (pronksdiplom) – juhendaja Tiia Tamm, Audru keskkool
Rukkilill – juhendaja Valentina Sutt, Pärnu Vene gümnaasium
Priim – juhendaja Eve Redik, Pärnu Ülejõe gümnaasium

7.-9. klass
Sütevaka Tüdrukud (hõbediplom) – juhendaja Aire Luhaoja, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium

10.-12. klass
Liisud (grand prix) – juhendaja Annely Kuningas, Pärnu Kunstide maja
Pärnu noortekoori kvintett (kulddiplom) – juhendaja Anne Uusna, Pärnu filharmoonia
Viisipidajannad (kulddiplom) – juhendaja Toomas Voll, Toomas Volli laulustuudio
Multimus (kulddiplom) – juhendaja Fred Rõigas, Pärnu Ülejõe gümnaasium
S. T. O. L. M. (pronksdiplom) – juhendaja Fred Rõigas, Pärnu Ülejõe gümnaasium
Klemm (pronksdiplom) – juhendaja Anne Uusna, Pärnu Kunstide maja
Untitled (pronksdiplom) – juhendaja Kadri Keskküla, Pärnu ühisgümnaasium
Kelly ja Janne Pärast – juhendaja Jana Trink, Jana Tringi erakool

Tagasi üles