Šiauliai küttis pärnakatele sauna

, toimetaja

Eile pidas oma esimese uue hooaja Balti liiga kohtumise korvpalliklubi Pärnu meeskond, tunnistades selles Leedu klubi Šiauliai 31punktilist paremust.

Esimene veerandaeg oli tasavägine esimesed viis minutit. Siis hakkas Šiauliai Pärnu mehi kõvasti survestama ja võitis veerandaja 21 : 15.

Teisel veerandil Šiauliai edu kasvas. Esimese kahe minutiga ei saanud Pärnu ühtegi korvi ning selle ajaga tehti viis viga. Šiauliai seevastu tegi 17 : 0 vahespurdi ja poolajavile kõlades oli Pärnu kaotusseis 23 : 45.

Kolmandal veerandajal valitses tablool keskmiselt 20punktiline vahe.

Viimasel veerandajal Pärnu olukord ei paranenud. Viimastel minutitel heas hoos olnud leedukad suurendasid eduseisu veelgi ja lõpuvile kõlades näitas tabloo Šiauliai 87 : 56 paremust.

Pärnakate parimad olid Janis Vahter ja Rannar Raap, kes viskasid vastavalt 16 ja 13 punkti.

Leedulastest oli suurimad korvikütis Eigirdas Zukauskas 16, Darius Pakamanis 14, Arunas Sajavicius 9 punktiga.

KK Pärnu meeskonna järgmine Balti liiga kohtumine on 29. oktoobril kodusaalis Panevežyse Lietkabelisega.

Pärnu meeskonna alagruppi kuuluvad veel Läti klubid Ventspils ja Liepaja, Leedu Kedainiai Nevežys ja Kasahstani Barsy Atyrau.

Eesti meistriliigas mängitakse järgmisel kolmapäeval Tallinnas Kaleviga.