R, 1.12.2023

Pärnu haridustemplid tekitasid külalistes elevust

Karoliine Aus
, õpilane
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanalinna kooli külalised imetlesid Pärnu põnevaid haridusasutusi.
Vanalinna kooli külalised imetlesid Pärnu põnevaid haridusasutusi. Foto: Marje Vaan

Pärnu Vanalinna kooli tulid Comeniuse projekti raames külla õpilased ja õpetajad Türgist, Itaaliast ja Portugalist, täna käisid nad uurimas Pärnu linna õppeasutusi.

Kõigepealt viisime nad Pärnu kutsehariduskeskusesse, kus nad said tutvuda eri ametite õppimisega, nagu näiteks tisleri ja juuksuri ametiga. Eriti põnev oli Portugali õpilastel, kes ka ise kutsehariduskeskusele sarnases koolis õpivad. Kõigile meeldis meie uudne ja modernne õppeasutus.

Edasi külastasime murumütsiga maja ehk keskkonnahariduskeskust. See avaldas kõigile muljet oma põneva planetaariumi ja loomatopistega, mis välismaalastele eriti silma jäid.

Järgmiseks ootas meid Hansagümnaasiumis direktor Silja Kikerpill, kes võttis meid väga soojalt vastu. Meile räägiti sealsetest õppevõimalustest ja näidati vinget spordihalli. Välismaalastele meeldivad Hansagümnaasium ja Vanalinna põhikool just oma põneva arhitektuuri pärast. Nad nimetasid neid lausa lossideks.

Meie viimane peatuspunkt oli Pärnu kolledž jõekaldal. Seal olime väga lühikest aega, kuid juba selle ajaga jõudsid külalised näha, kui imeline koht see on. Sattusime sinna rebaste retsimise ajaks ja kõik said kõva kõhutäie naerda.

Külalised olid meie õppeasutustest vaimustuses ja ütlesid, et kui nemad Eestis elaksid, tuleksid nad kindlasti Pärnusse õppima.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles