Pärnu jalgpalliklubi sai Wolfsburgilt suure kaotuse

, toimetaja

Pärnu Postimees teeb UEFA naiste meistrite liiga 1/16-finaali esimesest mängust Pärnu jalgpalliklubi ja Wolfsburgi vahel A.Le Coq Arenalt otseülekande. Teine mäng toimub nädala pärast Saksamaal.

17.53

Naiskondade koosseisud:

Pärnu JK: 1 – Elis Meetua, 4 – Heleri Saar, 10 – Berle Brant, 3 – Kaire Palmaru, 6 – Anete Paulus, 8 – Kaire Himanen, 11 – Varje Tugim, 22 – Kristina Bannikova, 7 – Anastassia Morkovkina, 13 – Margarita Žernosekova, 19 – Olga Ivanova.

Varus: 30 – Maarja Virula, 2 – Triinu Esken, 14 – Aljona Malets, 20 – Ketlin Saar, 21 – Saskia Sonnberg, 16 – Merlyn Mletsin, 9 – Liivi Sõrmus.

Wolfsburg: 1 – Almuth Schult, 2 – Luisa Wensing, 4 – Nilla Fischer, 6 – Maren Tetzlaff, 16 – Noelle Maritz, 9 – Anna Blässe, 13 – Nadine Kessler, 14 – Lina Magull, 28 – Lena Goessling, 11 – Alexandra Popp, 25 – Martina Müller.

Varus: 29 – Merle Frohms, 20 – Stephanie Bunte, 7 – Viola Odebrecht, 24 – Maria-Joelle Wedemeyer, 15 – Lyn Meyer, 23 – Jovana Damnjanović, 26 – Conny Pohlers.

17.55

Mängu peakohtunik on Eszter Urban, abikohtunikud Andrea Hima ja Katalin Török Ungarist.

Neljas kohtunik on Anni Rahula.

17.56

Pealtvaatajaid on tribüünidele juurde tulnud. Kohal on veidi üle paarisaja inimese.

17.58

Palli pani mängu Pärnu naiskond.

17.59

18.00

Wolfsburgi esimene rünnak lendab pärnakate küljevõrku.

18.01

Mäng on alanud sakslaste survega.

18.04

Pärnakad survestavad vastaseid oma väljakupoolel, vastaste poolele ei trügita.

18.05

Wolfsburgi esimene värav sünnib 7. minutil.

18.06

Värava autor on Linda Magull.

18.07

9. minutil saab värava ees peaga ohtlikult löögile Alexandra Popp. Õnneks lendab pall napilt üle.

18.09

Pärnu naiskond midagi ohtlikku vastaste väljakupoolel korraldanud ei ole.

18.14

Pärnu peatreener Jüri Saar hüüab vahepeal mängijatele, et need kaugelt peale lüüa prooviksid – vastaste väravavaht on oma puurist pidevat liiga kaugel.

18.15

15. minutil pääsevad Olga Ivanova ja Margarita Žernosekova kiirrünnakule, kuid midagi ohtlikku ei sünnni.

18.16

Pealtvaatajaid tuleb pidevalt juurde. Üks küljetribüün on 3/4 ulatuses publikut täis.

18.17

18. minutil lööb värava autor Mogull kuuelt meetrilt üle.

18.18

19. minutil saab Mogull siiski  oma tahtmise, lükates väravaesiselt tühja võrku.

18.21

21. minutil sünnib väravaesisest saginast sakslaste kolmas värav. Selle lööb Nilla Fischer.

18.21

Kohe löövad sakslased neljandagi. Selle autor on Martina Müller.

18.25

26. minutil saavad sakslased 25. meetrilt karistuslöögi. Tsenderdus suunatakse värava ette ja Fischer saadab palli latipõrkest üle väravajoone.

18.26

Sakslased on teinud kaheksa pealelööki, millest tee väravasse on leidnud viis.

18.32

33. minutil tekib segadus Pärnu naiskonna karistusalas. Värava ette seiklema jäänud palli lükkab võrku Anna Blässe.

18.35

37. minutil lendab vasakult teele saadetud karistuslöök väravaesiselt ohtlikult läbi. Seitsmes värav jääb siiski sündimata.

18.37

39. minutil teeb Alexandra Popp saksa naiskonna esimese vea.

18.42

44. minutil  üritab vastaste viimaselt kaitsjalt palli kätte saada Žernosekova, kui teeb vea ja saab kohtunikult suulise hoiatuse.

18.44

Kõlab poolajavile. Wolfsburg on teinud 11 pealelööki, millest kuus on leidnud tee Pärnu naiskonna väravavõrku.

18.46

Sakslannad on mängu täielikult domineerinud. Pärnu naiskond ei suutnud 45 minuti jooksul teha vastaste väravale ühtegi pealelööki.

18.58

Teine poolaeg on algamas, naiskonnad sammuvad taas pallimurule.

18.59

Teine poolaeg algas.

19.02

Kohe teise poolaja alguses sünnib Wolfsburgi seitsmes värav – vasakult Pärnu naiskonna värava ette tsenderdatud palli saadab sihile vahetusest mängu sekkunud Conny Pohlers.

19.03

48. minutil lööb Pohlers oma teise värava. Seis on juba 0 : 8.

19.04

48. minutil tekitab publikus elevust Morkovkina läbimurre vasakul äärel, kuid midagi ohtlikku sellest ei sünni.

19.05

50. minutil teenivad sakslased Morkovkina veast penalti, mille realiseerib Magull.

19.07

53. minutil tulistab karistusala joonelt Magull oma neljanda värava. Skoor on juba 0 : 10.

19.07

Tänase mängu publikuarv on 1178.

19.09

Pärnu naiskonna treener Jüri Saar küsib oma mängijatelt, et kas ta peab kogu kaitseliini välja vahetama.

19.14

59. minuti sünnib Mülleri ja Pohlersi koostööst 11 : 0 – Müller lükkab vasakult äärel värava ees seisnud Pohlersile, kes näsa võrku saadab.

19.16

61. minuti teeb Morkovkina 25 meetrilt Pärnu naiskonna esimese pealelöögi, mille väravavaht ilma raskusteta püüab.

19.17

Pärnu naiskonna eest valmistub platsile tulema Triinu Esken.

19.18

Välja tuleb Berle Brant.

19.19

Vahetus ka sakslastel: väljakule jookseb Jovana Damnjanović, välja tuleb Anna Blässe.

19.23

Fännid ei ole vaatamata lootusetule seisule alla andnud ja ergutavad omasid lauluga.

19.23

Wolfsburgi poolehoidjaid on tribüünil tükki kolm.

19.23

Neid kuulda ei ole.

19.24

Vahetus Pärnu naiskonnas – väljakule jookseb Saskia Sonnberg ja lahkub Morkovkina.

19.26

72. minutil seikleb pall taas ohtlikult Pärnu värava all. Õnneks Elis Meetua suudab tõrje teha ja kaitsjad löövad palli minema.

19.27

73. minuti Pärnu rünnakualge sumbub keskväljal.

19.29

75. minutil hakkab vihma kallama.

19.35

81. minut: Pärnu naiskonnas tuleb väljakule Liivi Sõrmus, vahetades välja Kristina Bannikova.

19.37

83. minutil teeb Magull karistusalas ohtlikku pealelöögi. Meetua tõrjub.

19.39

84. minutil sünnib Wolfsburgi järjekordne värav. Selle autoriks on Popp.

19.41

85. minutil tõmbab Elis Meetua kohtuniku arvates punase kaardi vääriliselt väravajoonel maha Mülleri. Penalti.

19.41

Selle realiseerib Müller ise. 0 : 13.

19.42

Õhtulehe kolleeg Ott Järvela kommentaar: järjekordne Kassai.

19.43

Wolfsburgis toimuvas mängus Meetua kaasa teha ei saa ja siis peab postide vahel seisma Maarja Virula.

19.44

Et pärnakad on vahetused ära teinud, kaitseb pärnakate väravat Esken.

19.45

90 minutit on täis tiksunud.

19.45

Teisel lisaminutil lööb sakslaste 14. värava Müller.

19.46

Kõlab kohtuniku lõpuvile.

19.47

19.48

Pärnu naiskond tänab kohale tulnud poolehoidjaid.

19:48

Orkester mängib tribüünil "Õllepruulijat".

19.48

Otseülekanne on lõppenud.

Pärnust startis pärastlõunal Tallinnasse kolm bussitäit fänne ehk ligi 150 inimest. Pool tundi enne avavilet on staadionil sadakond pealtvaatajat.

Fännitribüün, mis Eesti koondise mängudel täitub juba varakult, on inimtühi.

Pressitribüünil arutatakse, kui ruttu lüüakse mängu esimene värav.