Saada vihje

Spordistipendiume jagus seitsmele pärnumaalasele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti kultuuriminister Signe Kivi kinnitas riiklike spordistipendiumide saajaks teisel poolaastal 31 sportlast, nende hulgas on seitse pärnumaalast.

Ministeerium pidas oluliseks toetada sportlasi, kes on saavutanud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel häid tulemusi, tähtsaks peeti samuti sportlase professionaalset suhtumist eesmärkide realiseerimisse ning perspektiivset arengut.

Kokku läheb jagamisele 606 000 krooni. 11 sportlast saab stipendiumi 5000 krooni kuus, 3000ga peab leppima seitse ja 2000 krooniga 13 atleeti.

Kõrgeima stipendiumi vääriliseks hinnati ainsa Pärnus elava sportlasena sõudja Jüri Jaanson. 5000 krooni saavad kolm murdmaasuusatajat: Pärnumaa suusaklubi Jõulu liige, kuid Otepääl elav Andrus Veerpalu, Jaak Mae ja Kristina Shmigun, vehklejad Heidi Rohi ja Kaido Kaaberma, kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool, maadleja Valeri Nikitin ning judokad Indrek Pertelson, Aleksei Budõlin ja Dmitri Budõlin.

Endreksonile on stipendium korralik raha

Sõudjad Tõnu Endrekson ja Silver Sonntak pälvisid koos Narva noormeeste Leonid Gulovi ja Andrei Shiliniga 3000kroonise toetuse maailmameistrivõistlustel neljapaadil saavutatud seitsmenda koha eest.

Tartu ülikoolis õppiv Endrekson pidi seni läbi ajama sponsoritelt saadud 2100 krooniga kuus. “Minu jaoks on see korralik raha, sest seni olen piskuga läbi ajanud,” märkis Endrekson.

Järgmise aasta suvel Tallinna kõrgemat tehnikakooli lõpetav Sonntak kirjutab diplomitööd, teeb kodulinnas trenni ja töötab aeg-ajalt transpordifirmas. Temagi regulaarne kuusissetulek on piirdunud 2100 krooniga.

“Kultuuriministeeriumi toetus kulub marjaks ära,” oli Sonntak napisõnaline.

Oruman ostab naelkingi

2000 krooni saav odaviskaja Moonika Aava hakkab nädala pärast valmistuma järgmiseks hooajaks. Et Eestis talvel oda visata ei saa, peab Aava plaani minna külmal ajal soojale maale treenima ja võistlema.

“Minu eesmärk on täita Eesti olümpiakomitee norm 60.30, mis tagaks 5000kroonise toetuse,” ütles Aava. “Kultuuriministeeriumi toetus aitab mul tasuda korteriüüri ja telefoniarveid, luksuskaupa selle eest osta ei saa, rääkimata võistlusreisidest.”

Kergejõustiklase Rene Orumani isa Olavi rääkis, et kultuuriministeeriumi stipendium kulub uute jalavarjude soetamiseks.

“Mitmevõistlejal on vaja naelikuid odaviskeks, jooksmiseks, kaugus- ja kõrgushüppeks ning tosse heitealadeks,” selgitas Olavi Oruman. “Üks paar jooksukingi maksab 1800-2000 krooni, seega saame poole aastaga osta kuus paari susse.”

Eesti tõsteliidu president Aivar Mäesoo nimetas Andrus Utsarile määratud toetust tühiseks. “Et enam-vähem normaalselt harjutada, kulub Andrusel vähemalt 25 000 krooni kuus ja selle raha oleme heade sponsorite abiga talle leidnud,” kõneles Mäesoo.

Septembri algul kolm Eesti rekordit purustanud Utsar valmistub Poolas maailmameistrivõistlusteks. Mäesoo sõnade kohaselt on Utsar teinud viimase aastaga suure sammu edasi.

“Loodan, et Andrus on jõudmas maailmas esikümnesse ja järgmise aasta Euroopa meistrivõistlustel peaks ta pretendeerima pjedestaalikohale,” väitis Mäesoo.

Nemad jäid stipendiumist ilma

Stipendiaatide hulgas pole enam Pärnu purjetajat Marjaliisa Umbi ega Pärnumaa Kasmari maleklubi esindajat Jaan Ehlvesti, samuti ujuja Indrek Seid, võistlustantsijaid Kristina Eskot ja Eduard Korotinit, kergejõustiklasi Mikk Jooritsat, Indrek Turi, Andrus Värnikut, lauatennisist Tatjana Tshishtjakovat, karateka Tanel Pärssi ja jalgrattur Risto Usinat.

Spordistipendiumi taotlejate nimekirjas olid kergejõustiklased Gerd Kanter Altiusest ja Katrin Käärt Pärnu Kalevist, Rainer Piirimets, Jana Trankman, Ilja Tumorin, Kärt Siilats, Lauri Leis ja Larissa Netsheporuk, allveeujujad Olga Loginova ja Leili Karras-Paap, kirimaletaja Tõnu Õim, malesuurmeister Kaido Külaots Paikuselt, jahilaskja Andrei Ineshin, maadleja Maksim Funker, judukad Martin Padar ja Rasmus Toompere, kahevõistleja Jens Salumäe, vehkleja Meelis Loit ning krossisõitjad Are Kaurit - Arvo Laksberg, Aivar Korjus - Jürgen Jakk ja Andrus Vaks - Raimo Kaul.

Kommentaarid
Tagasi üles