Kaheksapaatide regatil Emajõel tehti puhas töö

Sõudjate kaheksapaatide 45. Tartu sügisregatil võitsid pärnakad esikohad meeste ja naiste võistlusel ning veteranide jõukatsumisel.

Meeste 5,6 kilomeetri pikkuse võistlusmaa läbis juba seitsmendat aastat järjest kõige kiiremini sõudeklubi Pärnu kaheksane. Võidukas ekipaazhis sõudsid Silver Sonntak, Tõnu Endrekson, Jarek Mäestu, Jüri Jaanson, Indrek Peterson, Andrei Jämsa, Vahur Mäe, Kalver Tammik, roolis Alari Jaakson. Teisena lõpetanud Pärnu Kalevi paatkond kaotas võitjale 22,71 sekundiga, kolmas koht kuulus SK Pärnu teisele koosseisule.

Põhjanaabrite esindajad Porvoost pidid leppima Tartu paadi järel viienda kohaga, Tampere mehed jäid kuuendaks.

Naistest pälvisid 2,6 kilomeetri distantsil võidukarika Pärnu Kalevi sõudjad Vivika Tapp, Katrin Karotamm, Egle Hanson, Merle Hanson, Elo Üle, Merle Raaliste, Mari-Liis Feodorov, Anna Shibajeva, roolis Birjo Piiroja.

Teiseks jäänud Tartu paat kaotas esikoha vaid 0,87 sekundiga, kolmanda auhinna pälvisid SK Pärnu naised.

Kuigi Eesti sõudeveteranid on toonud maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt igat värvi medaleid, ei ole staazhikate meistrite kodused jõuproovid eriti populaarsed. Meeste konkurentsis sõudis kolm paati, naisi jagus Emajõel kolme keskuse peale kokku vaid ühe paatkonna jagu.

Meesveteranide võidukas paadis sõudis tartlaste kõrval ainsa pärnakana Juhan Paalo, naisveteranide kaheksast roolis Margit Pärnpuu.

Kaheksapaatide sügisregattidel on Paalo saanud 12 esikohta, Rein Põlluste kontol on kümme ning Jüri Jaansoni ja tartlase Gennadi Kinko arvel kaheksa võitu.