Ajal, kui kõigi ülejäänutega oli asi klaar (nagu Moskva teleuudistes teatati), pakkusin 1. märtsil Delfis ilmunud kommentaaris ”Ilves võib rahumeeli jätta Moskvasse minemata” (sest Venemaa väldib suhtlemist Eestiga, kuna meie peaminister on Andrus Ansip), et kui sealtpoolt siiski tehakse veel mõni hea tahte žest, tuleb minna. Nii läkski: tuli isiklik kutse kõige kõrgemalt tasemelt. Ilves kohtus Venemaa suursaadikuga, kes ”andis üle” president Dmitri Medvedevi kutse, ja 17. märtsil teatati Kadriorust Ilvese sõidust Moskvasse 9. mai pidustustele.
Sellest ”andis üle” teatas mulle Delfi ajakirjanik, kui sõitsin bussiga Pärnust Tallinna. Palusin täpsustada, sest sääraseid kutseid on kahte sorti: ühel juhul antakse üle kirjalik kutse, teisel suuline sõnum ja sel puhul peaks eesti keeles kõlama ”andis edasi”. Mulle kinnitati, et suursaadik andis üle paberi, ent õhtul Esimest Balti Kanalit kuulates sain teada, et tegu olla suulise kutsega. Eesti väljaanded seda ei täpsusta.
Huvitaval kombel ei näita internetis olev Kadrioru töögraafik, millal president ja suursaadik kohtusid (kutseid antakse üle ikka kindlas paigas). Nii jääb lahtiseks võrdlus Läti presidendiga. Too kuulis kutsumisest igal juhul Venemaa peaministrilt, Ilves aga Venemaa suursaadikult.
Eeldatavasti kohtuti seoses Ilvese intervjuuga Nezavissimaja Gazetale (ilmus 8. märtsil), milles ta veel kord kinnitas (varem, 14. jaanuaril Eesti Päevalehes koos meenutusega, et oli vastu Rüütli minematajätmisele viis aastat tagasi) oma valmisolekut minna Moskvasse.