2008. aasta 28. märtsi Pärnu Börsis ilmus artikkel “Poeg hakkab ametisse“, kus räägitakse, et Suugi asemel hakkab Lepa Kaubakeskust juhtima Elmar Lepa poeg Tanel. “Pole midagi, saab hakkama küll,“ ütles Lepp ise poja toimetamise kohta. “Ega siin väga palju tööd ole, ruumid on kõik välja renditud ja asi toimib.”
Kui kõik toimis, millest ikkagi Lepa Kaubakeskuse pankrot?
Geniaalne plaan
Paraku võib lühikese ajaga palju asju vussi keerata. AS Betoneksiga sõlmiti mais küll ehitusleping, et toidupoe tarvis vajalik juurdeehitus rajada, kuid Lepa Kaubakeskusel puudus ehituse finantseerimiseks raha.
Toidukauplus, mis aastas maksis 1,5 miljonit krooni renti, oli kümme aastat edukalt tegutsenud ja võinuks rahus jätkata, aeti kaubamajast enne ehituse algust välja.
Ehitaja oli heauskne ja alustas ehitustöödega, ilma et oleks ettemaksu saanud.
Augustiks oli ehitustöödeks kulunud üle viie miljoni krooni, kuid Elmar Lepp keeldus tööde eest maksmast.
Ei makstud projekteerijalegi. Arvi Vainula OÜ Projektbüroole jäädi võlgu nii eelprojekti eest, mille tulemusena väljastati ehitusluba, kui põhiprojekti eest – kokku ligi 300 000 krooni.
Lepp olevat välja pakkunud geniaalse plaani: ehitagu Betoneks oma rahaga juurdeehitus valmis. Et kui kaubakeskusel läheb hästi, maksab ta kunagi tehtud töödegi eest.
Ehitaja ei saanud sellise skeemitamisega nõustuda. Tulemuseks oli ehituse seiskumine ja ehitusfirma pankrot, sest Betoneks ei suutnud ostetud kauba eest hankijatele tasuda. Alltöövõtjadki jäid pika ninaga.
Karussell hakkas keerlema ja selle tulemusena peatusid ehitustööd Ülejõe gümnaasiumis, kus peatöövõtja oli samuti Betoneks.
Betoneks algatas Lepa Kaubakeskuse pankrotimenetluse ja sellega liitus kohe HHL Rühm, millele oli tagastamata kaks miljonit krooni.
Hansapank ei saanud kõrvaltvaatajaks jääda. Nõuetega liitusid kümned firmad ja eraisikud, kes heauskselt olid Lepale raha laenanud või teenuseid osutanud. Nende lootus midagi tagasi saada oli kadunud.