Sädeinimene Tiiu Sommer pöördus MTÜde usku

Tellijale
avatud

”Ma tänan neid, kes mind esitasid, ja oma peret mõistva suhtumise eest,” ütles Pärnumaa sädeinimene 2013 Tiiu Sommer aunimetuse vastuvõtmisel Endla sammassaalis.

FOTO: Ants Liigus

Endla sammassaalis surub Tiiu Sommer rõõmupisaraid vargsi tagasi ega leia üllatusest kohe sõnugi, seistes Pärnumaa kodanikuühiskonna aasta tegijate tänuvastuvõtul osalejatega silmitsi kui aasta sädeinimene 2013.

Omasuguste rivis on ta üheteistkümnes, täpselt nii palju on Pärnumaa Kodukant aasta sädeinimesi välja kuulutanud. Reeglistiku järgi pälvib sellise aunimetuse isik, kes oma kohapealse tegevusega on kaasa aidanud maa- ja külaelu positiivsele arengule ning on kodukohas tuntud, autoriteetne, aktiivne.

Tiiu Sommer jagab ennast Audru valda Lindi külla jääva Tiido-Tiiu talu perenaise, Tahkuranna vallavalitsuse arendusspetsialisti ja vallalehe Oma Leht toimetajana, MTÜ Lindi Külaseltsi liikme ja käsitööaida mõtte vedajana. Ta on Pärnumaa Kodukandi juhatuse ja Pärnu lahe partnerluskogu juhatuse liige ning viis sügist ärgitanud hoidistevalmistajaid Olustvere messil osalema, hobitegijana enda sahvrist aiaannid väljapaneku tarvis kotiga kaasas.

Tagasi üles