R, 1.12.2023

Eetikakeskus tunnustas kolme Pärnu haridusasutust

Veste Roosaar
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuninga tänava põhikool.
Kuninga tänava põhikool. Foto: Henn Soodla

Eetikakeskus tunnustas Pärnu Kuninga tänava põhikooli tiitliga „Hea kooli rajaleidja“, Pillerpalli ja Kadri tänava lasteaed pälvisid „Hea lasteaia rajaleidja“ tiitli.

Esimest korda toimunud „Hea kooli rajaleidja“ ja „Hea lasteaia rajaleidja“ konkursiga tunnustatakse seni vähe tähelepanu saanud tööd: õpilaste ande ja võimete maksimaalset  väljaarendamist, sotsiaalsete oskuste ja väärtushoiakute kujundamist, õpivalmidust kogu elukaare jooksul, koolimeeldivust, füüsilise ja vaimse turvalisuse tagamist ning tervislike eluviiside kujundamist.

Tartu ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutropi ütlust mööda on süsteemne ja eesmärgistatud väärtuskasvatus kahtlemata ühe hea kooli osa. Ta tõstis esile konkureerinud koolide kõrgetasemelise eneseanalüüsi, mis andis sügava ja ausa pildi koolide igapäevaelust.

„Hea kooli rajaleidja“ ja „Hea lasteaia rajaleidja“ konkursil tunnustatud saavad õiguse kasutada tunnustust näitavat logo oma kooli kodulehel ja mujalgi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles