Pärnu vallikraavi vett hakatakse õhustama

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eno-Gerrit Link
Copy
Vallikraavi seisvat vett rikastab spetsiaalne seade, mis pihustab vee õhku, kus see hapniku hangib.
Vallikraavi seisvat vett rikastab spetsiaalne seade, mis pihustab vee õhku, kus see hapniku hangib. Foto: Henn Soodla

Täna alustatakse Pärnu Vallikäärus vastavate seadmete abil vee lisaõhustamist, et suurendada vees lahustunud hapniku hulka ja parandada vee üldist seisundit.


Ühtlasi sai keskkonnaamet AS Merko Ehituselt kinnituse, et ehitaja lõpetab ehitustööd Vallikäärus kiirendatud korras ja eemaldab vallikraavi Pärnu jõest eraldava sulundseina esimesel võimalusel, teatas keskkonnaamet.

Vallikraavi näol on tegemist tehisrajatisega, mida iseloomustab läbivoolu puudumine ja seega aeglane veevahetus. Kalanduslikku tähtsust vallikraavil pole olnud ning nüüd ilmsiks tulnud kalade arvukust ega nende hukkumist ei olnud võimalik prognoosida.

Keskkonnaamet väljastas ehitajale AS Merko Ehitusele Pärnu linnavalitsuse tellitud töö tegemiseks loa vastavalt teadaolevatele asjaoludele ja tingimustele. Prognoosimatute asjaolude selgumisel tehti kiired otsused ja vee erikasutusloa tingimusi konkretiseeriti ja karmistati.

Ehitajale seati täiendavad tingimused veekeskkonna seisundi parandamiseks ning säilinud kalade päästmiseks juba 20. mail. Täiendavate tingimuste kohaselt tuleb hukkunud kalad kokku korjata, et vee kvaliteet ei halveneks, ning sulundseina vallikraavi poolsesse serva kogunenud elus kalad jõkke ümber tõsta. Peale selle paigaldati 20. mail Vallikääru pump jõevee pumpamiseks Pärnu jõest.

Keskkonnaamet võttis eile vallikraavi veest proovid, et hinnata vallikraavis oleva vee võimalikku mõju loodusele pärast vallikraavi Pärnu jõest eraldava sulundseina eemaldamist. Analüüside vastused saab teada lähipäevil.

Tagasi üles