Kolmapäevast saab e-maksuametis vaadata tuludeklaratsiooni andmeid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

E-maksuamet.

FOTO: Liis Treimann

Alates kolmapäevast kuni reedeni saavad kliendid e-maksuametis vaadata maksu- ja tolliametile teadaolevaid andmeid oma kulude ja tulude kohta, mis kantakse eeltäidetud tuludeklaratsioonile.

Andmeid saab vaadata e-maksuametis eraldi rubriigis "2013. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed".

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde soovitab selleks, et tulude deklareerimine oleks lihtne ja kiire, esitatud andmeid eelnevalt kontrollida ja võimalikud vead kohe kõrvaldada. "Andmete parandamine enne tuludeklaratsiooni täitmist on kiire ja sujuva tulude deklareerimise eeldus," ütles ta ameti teates.

"Juhul kui e-maksuameti infolehel mingid andmed puuduvad või need erinevad kliendile teadaolevatest, palume pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole palvega puuduvad andmed maksuhaldurile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada," lisas Udde.

Udde lisas, et kui puuduvad andmed aegsasti esitada ja vead korrigeerida, siis on ametil võimalik enammakstud tulumaksu kiiremini tagastada. "Hilisemad parandused tuleb kõik ükshaaval läbi töötada ja selle võrra viibib enammakstud tulumaksu tagastus."

Kui tööandjad, koolitusasutused või teised asutused ei saa andmeid elektrooniliselt esitada või neid parandada, peab tulu deklareerija andmed tuludeklaratsioonil ise parandama ja esitama kulu tegemist tõendavad dokumendid.

Laenuintresside andmeid saab oma eeltäidetud tuludeklaratsiooni jaoks edastada elektrooniliselt läbi internetipankade. Täiendavat infot intresside kohta saab klient oma pangast.

Käesoleval aastal kontrollib maksuhaldur 2013. aastal võetud eluasemelaenude puhul laenuintresside õiget deklareerimist ja laenu sihtotstarbelist kasutamist, et tagada õige deklareerimine kohe esimesel aastal.

Udde sõnul on amet e-teenuste kättesaadavust nutiseadmetes jõudsalt edasi arendanud. "Juba eelmisel aastal sai tuludeklaratsiooni teatud juhtudel esitada nutitelefoniga, kuid tänavu pakume lisaks võimalust vaadata juba tuludeklaratsiooni eelvaadet nutiversioonis," ütles Udde.

Samuti on avatud mugav võimalus investeerimiskonto kasutajatele, kes ei pea andmeid ise käsitsi tuludeklaratsioonile kandma, vaid saavad seda teha elektroonselt, saates need oma internetipangast otse tuludeklaratsioonile.

E-maksuametis ja e-tollis saab tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist.

Tagasi üles