Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: Jõudu OTTile!

1 min lugemist
Pärnu Postimees. FOTO: PP

Tänasest püüab Pärnuski jalgu alla saada nii mõnelgi pool mujal maailmas ja Eestis töötav toiduvõrgustik “Otse tootjalt tarbijale” (OTT), mis peaks ideaalis jätma ära vahendajad ning aitama toiduaineid kasvataval talunikul ostjaga kokku saada.

Tellijale

Meie naabritel viljandimaalastel töötab samalaadne toiduvõrgustik suurema ja väiksema hooga juba 2011. aastast alates. Nagu kirjutas Sakala, võeti Viljandis eeskuju Prantsusmaast, mis võttis süsteemi omakorda üle jaapanlastelt. Nüüd alustavad sama pärnakad, võttes omajagu eeskuju Viljandist. OTT on nii Jaapanis, Prantsusmaal kui Viljandis osutunud elujõuliseks ning seetõttu võib oletada, et sama juhtub Pärnuski.

Sisuliselt pole kauba vahendamises tootjalt otse tarbijale midagi uut, pigem on tegu vahepeal unustatud vanaga. Aastakümnetetagused laadaplatsid põhinesid täpselt samasugusel skeemil, veel väiksemal tasandil töötas see külas ja töötab osalt praegugi, kus näiteks kartulikasvataja viib seakasvatajale oma toodangut ja saab liha vastu. Nii on mõlema laual korraga kohalik liha ja lihakõrvane.

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto