Sisukord
Paberleht
Postimees

Juhtkiri: Ammused tolmunud asjad

1 min lugemist
Pärnu Postimees. FOTO: PP

Siim Kallase ajal Eesti Pangast välja antud väidetavad garantiikirjad sajale miljonile dollarile ei peaks tekitama mingeid erilisi tundeid, pigem küsimusi. Peamine neist on, kas kuskil sahtlis on tallel veel midagi mõjusamat, millega võiks rikkuda Kallase võimaluse saada nimetatud valitsusjuhiks.

Tellijale Tellijale

Garantiikirjad, mida vaja ei läinud ja mille väljaandmise motiividki on avalikkusele segaseks jäänud, tõenäoliselt Kallast ei takista. Pealegi, ilmselt on ta sellega arvestanud, et üht-teist küsitavat võib taas välja ujuda. Peame silmas pidama, et 20 aastat tagasi oli väga keeruline aeg, mis nõudis keerulisi otsuseid. Eeskuju polnud kuskilt võtta, küllap otsustati sageli oma paremast tundest lähtudes. Nüüd võib mõni selline otsus tunduda kahtlase väärtusega, kuid pole ka imestada, kui projitseerime toonased tegemised nüüdsesse taustsüsteemi.

Garantiikirjade lugu on ilmekas siiski vähemalt ühest aspektist. Me tunneme ja teame Eesti Vabariigi lähiajalugu väga vähe, kuigi 20aastane veelahe on juba päris märkimisväärne.

03.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto